من رئال را به عنوان هدفم در نظر گرفته‌ام. برای اینکه بتوانم یک روز در رئال بازی کنم، در دوران ورزشی‌ام تمام تلاشم را خواهم کرد. از هر چیزی که فکر کنید می‌گذرم تا بتوانم در رئال توپ بزنم.

کریم انصاری‌فرد، بازیکن ایرانی اوساسونا، هدف خود را در فوتبال اسپانیا انتخاب کرده‌؛ «رئال مادرید».

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از «خبرآنلاین»؛ شاید خیلی‌ها حرف او را جدی نگیرند و بگویند «مگر ممکن است یک ایرانی در رئال بازی کند؟ تا به حال که این اتفاق نیفتاده است.» انصاری‌فرد اما زیاد موافق این حرف‌ها نیست‌؛ درست مثل همبازی‌‌اش نکونام. او می‌گوید تمام تلاش خود را می‌کند تا به این هدف برسد، اگر هم نرسید دست کم می‌داند تلاشش را کرده است.

انصاری‌فرد همراه با جواد نکونام به بازدید از ورزشگاه برنابئو رفت و از امکانات مختلف این ورزشگاه دیدن کرد. او در گفتگوی اختصاصی با «خبر ورزشی» به سؤالات ما پاسخ داد.

با جواد نکونام به برنابئو رفتی. اول از همه ظاهراً خیلی با هم سر رئال و بارسا کری دارید!
بله، ما خیلی کری داریم. تکذیب نمی‌کنم. از همان روزی که به اسپانیا آمدم، به آقاجواد گفتم دوست دارم به برنابئو بروم. خوشبختانه این فرصت دست داد و توانستیم به آنجا سری بزنیم. من از سن 12، 13 سالگی عاشق رئال شدم. طرفدار پر و پا قرص این تیم بودم و هستم. خیلی خوشحالم توانستم به آنجا برویم و برنابئو را از نزدیک ببینم.

ال‌کلاسیکو در پیش است. برای جواد نکونام کری نمی‌خوانی؟
کری خوانی ندارد. ما که امسال ندیدیم بارسلونا خوب بازی کرده باشد. البته من کلاً بازی‌های این تیم را نمی‌بینم.

پس از کجا می‌دانی بد بازی می‌کنند؟
شنیده‌ام بازی‌های خوبی انجام نداده‌اند. من دوست ندارم بازی‌های بارسلونا را نگاه کنم. نکته آموزشی ندارد‌؛ برای چه باید ببینم؟ البته آقاجواد هم بازی‌های رئال را نگاه نمی‌کند. مگر اینکه با هم در خانه باشیم و بازی رئال را نشان بدهد، به اجبار می‌بیند.

سر ال‌کلاسیکو دعوا نمی‌کنید؟!
(خنده) نه بابا، کری داریم. البته برنامه ما این است که بازی دربی را سوم آبان در برنابئو نگاه کنیم. البته اگر اوساسونا بازی نداشته باشد، اما می‌خواهیم با آقاجواد بلیت بازی را از الان بگیریم و ان شاءالله مسابقه را از همین جا ببینیم.

چه سؤال‌هایی درباره رئال از جواد نکونام پرسیده​ای؟
از او بپرسید، من وقتی آقاجواد را می‌بینم همیشه درباره رئال از او سؤال می‌پرسم. اصلاً تعصب ویژه‌ای به این تیم دارم و دوست دارم درباره‌شان بیشتر بدانم.

بعد از گلی که به رئال‌مادرید زد، به عنوان طرفدار این تیم چه حسی داشتی؟ خوشحال شدی یا ناراحت؟
من آن بازی را دیدم و قشنگ یادم است. اتفاقاً وقتی او گل زد، به عنوان یک ایرانی افتخار کردم. آن روز خیلی خوشحال شدم. هموطنم گل زده بود.

کریم انصاری‌فرد چه هدفی در فوتبال اسپانیا دارد؟
من رئال را به عنوان هدفم در نظر گرفته‌ام. برای اینکه بتوانم یک روز در رئال بازی کنم، در دوران ورزشی‌ام تمام تلاشم را خواهم کرد. از هر چیزی که فکر کنید می‌گذرم تا بتوانم در رئال توپ بزند. اگر شد که فوق‌‌العاده است، اما اگر نشد، دست کم با خود بگویم من نهایت تلاشم را کرده‌ام. غصه نمی​خورم که تلاشی نکردم تا به هدفم برسم. من هدفم از انتخاب اسپانیا همین بود که بتوانم پله پله خود را بالا بکشم تا بتوانم به رئال برسم. می‌دانم خیلی سخت است، اما نشدنی نیست.

این هدف بزرگ نیست؟ خیلی‌ها شاید این حرفت را جدی نگیرند.
من منکر این نمی‌شوم که واقعاً در اینجا فوتبال بازی کردن سخت است. قبل از اینکه بیایم، فکر کردم یک ایرانی راحت می‌تواند جدا شود و در اینجا بازی کند، اما از وقتی به اینجا رسیدم، فهمیدم با دشواری فراوانی روبه‌رو هستم. هر تیمی سه بازیکن خارجی دارد. شما ببینید ما چقدر فوتبالیست در سطح جهان داریم. چقدر بازیکن هستند که در سطح حرفه‌ ای بازی می‌کنند. در این وضع سخت است که به یک تیم خوب بروی.

این خیلی بد است که ما لژیونرهای زیادی نداریم. به خصوص پس از جام جهانی...
یکی از عوامل محدود‌کننده، همان چیزی است که گفتم. امیدوارم ما هر سال بتوانیم لژیونرهای بیشتری داشته باشیم، چون در این صورت، به فوتبال ایران کمک می‌شود. وقتی بازیکن ایرانی در اروپا زیاد باشد، به فوتبال ملی ما هم خیلی کمک می‌ شود.