دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: بهترین راه برای نگهداری از رب گوجه

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 225
    قدرت امتیاز دهی
    1436
    Array

پیش فرض بهترین راه برای نگهداری از رب گوجه

بهترین راه برای نگهداری از رب گوجه

چند بار موفق شدید یه کنسرو رب گوجه رو تا ته استفاده کنید؟ اتفاقی که عموما برای همه میفته اینه که چند بار به اندازه ی یکی دو قاشق رب برای غذاهای مختلف مصرف میکنیم و همین. بعد از چند روز میبینم کپک پشمالوی همیشگی روی رب ظاهر میشه، که مجبورمون میکنه بقیه رب یا بخش زیادی از اون رو دور بریزیم. واقعا حیف نیست؟
    میخوایم بهتون یه راهکار برای جلوگیری از حروم شدن رب گوجه یاد بدیم که باهاش میتونید تا مدت زیادی رب رو قابل استفاده نگه دارید. یه راهکار همیشگی اینه که کنسرو رو همونطور که هست توی فریزر بذارید. دمای فریزر رب گوجه رو تا ماه ها براتون سالم نگه میداره، اما این کار استفاده از اون رو سخت میکنه، چون باید صبر کنید همه اش آب بشه تا بتونید یکی دو قاشق ازش استفاده کنید.
    ایده ی بهتر برای نگهداری رب گوجه اینه که اون ها رو در مقدارهای کوچک فریز کنید. برای این کار، یک سینی بردارید و روش کاغذ شیرینی پهن کنید. رب گوجه رو به مقدار یک قاشق غذاخوری روی تمام نقاط سینی بریزید. حالا سینی رو توی فریزر گذاشته و یه شب تا صبح صبر کنید تا یخ بزنه. وقتی همه ی تکه ها سفت شدن، اونها رو جمع کنید و توی یه کیسه پلاستیکی زیپ دار بریزید. اینطوری، هر وقت که بخواید میتونید به اندازه یکی دو قاشق رب برای غذاتون استفاده کنید.
    خوبی این روش اینه که اگه رب رو به اندازه های یک قاشق غذاخوری فریز کنید، خیلی راحت میتونید مقدار لازم برای درست کردن غذاتون رو از کیسه در بیارین، نه بیشتر و نه کمتر!

منبع

2. 4 کاربر از پست مفید a_gadget سپاس کرده اند .

همکار تالار مد و لباس اسلامی
    رشته تحصیلی
    علوم انسانی
    ارسال تشکر
    1,319
    دریافت تشکر: 1,049
    قدرت امتیاز دهی
    10828
    Array
    banooye irani's: جدید27

پیش فرض پاسخ : بهترین راه برای نگهداری از رب گوجه

بهترین راه برای نگهداری از رب گوجه

سلام فرا رسیدن ایام محرم را به تمام دوستداران حسین تسلیت میگویم.
    من این کار شما رو قبلا انجام میدادم و خیلی هم راضی بودم ولی حالا دیگه اینکارو نمیکنم فقط سعی میکنم قاشق کثیف توی رب فرو نکنم .اگر خیس هم هست سعی میکنم خشکش کنم و مطمئن باشید رب را تا اخر استفاده میکنید.اگر فکر میکنید موقع استفاده فراموش میکنید میتونید روی درب پلاستیکی اون تذکر های لازم رو با ماژیک بنویسید تا بقیه هم این موارد رو رعایت کنن.هر وقت دخترم سراغ رب میره مثل عقاب بالای سرش حاضر میشم که قاشقی که قبلا داخل غذایی شده در رب فرو نره .این کارو بکنید بهتر از فریزر کردنه.
    فقط خدا

4. کاربرانی که از پست مفید banooye irani سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

پیش فرض پاسخ : بهترین راه برای نگهداری از رب گوجه

یک راه ساده تر هم این است که درب قوطی فلزی رب را تا آخر باز نکنیم و هر بار، درب آنرا به جای اول برگردانده و یک کیسه فریزر را از سر روی آن بکشیم و هوای آن را خارج کرده و از زیر کیسه را ببندیم و در یخچال قرار دهیم. این کار سبب می شود هاگها کمتر بتوانند به داخل قوطی نفوذ کنند و سرعت رشد آنها هم کاهش یابد.
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

6. 2 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)