دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: کنکور در افغانستان+ تصاویر

همکار تالار سایر موضوعات علمی و عمومی
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    810
    دریافت تشکر: 975
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array
    Client's: جدید8

پیش فرض پاسخ : کنکور در افغانستان+ تصاویر

نقل قول نوشته اصلی توسط کاساندان نمایش پست ها
    منظورتان این است که این افراد از تنبلی و بی فکری شان بوده که در چنین شرایطی کنکور میدهند؟!

در ابتدا عرض کردم، مخاطب کلام من ، قوم ملیت خاصی نیست.

من به عملشان کاری نداشتم.بله .بسیار عالی که در شرایط سخت ، باز هم از هدفشان که همان برگزاری و شرکت در آزمون بوده،دست نکشیده اند.
    عرض من در رابطه با نحوه عمکلردشان بود.

اینکه اینان از انسان های نخستین ، با آن سطح دانش و تجربه و امکانات محدود که کم تر نیستند.

اینکه خداوند در هر محیطی شرایط زندگی را برای ساکنان آن محیط (موجودات زنده) فراهم نموده. واین موضوع که انسان با توجه به شرایط محیطی و در نظر گرفتن امکانات طبیعی موجود در آن مکان، تصمیم به سکونت در آن محیط را می گرفته از ابتدا تا به الان.

و اینکه اینان قصدشان بسیار عالی، هدفشان هم بسیار متعالی، ولی خداوند عقل را در اختیار انسان قرار داده. قدرت تفکر و نیرو جسمانی داده.که باید از آن در جهت رشد خود استفاده نماید.

اینکه این اولین آزمون و آخرین آزمون این افراد و مردمان ساکن در این ناحیه نبوده و نمی باشد.
    پس باید فکری میکردند و بکنند و این اصلا قابل قبول نیست که امکاناتی نداشتند و ...

چون آزمون و امتحان و ... که برنامه و تصمیم یک شبه و یک روزه نیست که نتوان مقدماتش را فراهم نمود.

مشکل نداشتن امکانات و مشکلات داخلی و خارجی و... نیست. سخت کوشی غیر عقلانی ست.

عملکرد سخت کوشانه هنر نیست.عملکرد هوشمندانه هنر هست.

مشکل این است که برخی ها خود نمی خواهند تغییری رخ دهد.نه اینکه نشود.

مجدد عرض میکنم، اینان قصدشان عالی و هدفشان هم متعالی.... ولی براستی برای چه امتحان می دهند ؟

برای اینکه در همین مکان ادامه تحصیل بدهند ؟

اینان اگر نتوانند شرایط برگزاری یه امتحان در مکانی که دیوارهایش از همان سنگهایی که در تصویر هست و سقفش از چوب هایی که حتما هست را برقرار نمایند، پس کجا می خواهند ادامه تحصیل دهند ؟

همه شان می خواهند به مراکز اصلی در شهرهای اصلیشان بروند ؟ مهاجرت از روستا به شهر ها ؟؟؟؟آیا براستی در این صورت مشکلاتشان بیشتر نمی شود ؟

یا اینکه وقتی با این مشکلات روبرور می شوند به جای حلش در همین روستا به شهر فرار میکنند و با مواجه شدن با مشکلاتی دیگر در همین شهرها و در نهایت کشورشان به کشورهای دیگر فرار میکنند ؟؟؟!!!!

عرضم این هست، می آیند و مهاجرت میکنند(نامش را فرار نمیگذاریم) به کشورهای دیگر، خب در آن کشور ها چه می کنند ؟

آیا بعد از اینکه از مزایای بسیار خوب کشورهای دیگر بهره بردند، باز می گردند برای آبادی و آبادانی کشورشان تلاش کنند ؟؟؟!!!

بماند این مهاجرت ، خودش کلی جنبه دارد که واردش نمیشوم.

منظور من ، نحوه عملکردشان و در نهایت نتیجه ای بود که سالهاست اسیرش هستن .
    ویرایش توسط Client : 7th December 2014 در ساعت 11:43 PM
    یا به اندازه تلاشت آرزو کن یا به اندازه آرزوهایت تلاش.

2. 4 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    329
    دریافت تشکر: 40
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    aming's: خوشحال2

خب اگر که عمیقا به مسئله نگاهی بیندازیم و انصافانه به قضیه نگاه کنیم فقط بحث چند تا آجر و

کم کاری نیست ...

افغان ها تازه اول راه هستن و دارن کشورشونو میسازن ... اتفاقا تصویری ک من میبینم جسارتن متفات از شماست و اون اینه که این مردمانی که با این سختی و این اوضاع هوای سرد زمستان در شیب کوه تن به سختی داده اند و اینچنین علاقمند و با پشتکاری عظیم درس میخوانند چهار دیواری که هیچ در آینده قصر میسازند و من شدیدا نگران نسل آینده خودمان یعنی ایران عزیز هستم و بیم از آن دارم که نکند ما با این نظام آموزشی سر تا پا اشکال و این بی رغبتی و ب میلی در کسب علم و فرار مغز ها حاصل از بی برنامه بودن در نظام مدیریتی ؛ اقتصادی ؛ اجتماعی و نبود مدیریت نخبگان ما در چند سال بعد زیر دست همین افغان ها باشیم ...

و همینطور است در تهران و مشهد و دیگر شهر ها که در حال حاضر خیلی از کارها بدست افغان هاست چه در بازار و چه در کار آزاد و بعضا مدیریتی

و نگرانم و نگرانم ونگرانم
    دوستدار " توام " که دوستداری تمام خوبی ها را ____*____ شب را * ستاره ها را * خدا را * عشق را

4. 2 کاربر از پست مفید aming سپاس کرده اند .

همکار تالار سایر موضوعات علمی و عمومی
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    810
    دریافت تشکر: 975
    قدرت امتیاز دهی
    1190
    Array
    Client's: جدید8

نقل قول نوشته اصلی توسط aming نمایش پست ها
    خب اگر که عمیقا به مسئله نگاهی بیندازیم و انصافانه به قضیه نگاه کنیم فقط بحث چند تا آجر و

کم کاری نیست ...
    من شدیدا نگران نسل آینده خودمان یعنی ایران عزیز هستم و بیم از آن دارم که نکند ما با این نظام آموزشی سر تا پا اشکال و این بی رغبتی و ب میلی در کسب علم و فرار مغز ها حاصل از بی برنامه بودن در نظام مدیریتی ؛ اقتصادی ؛ اجتماعی و نبود مدیریت نخبگان ما در چند سال بعد زیر دست همین افغان ها باشیم ...

دوستان، من با نظرات یکایک شما موافق همستم.و کلامتان قابل احترام و تامل برانگیز هست. و از آن جنبه ها نیز درست می فرمایید.من نیز قبل از نوشتن نظرم به تمام آنچه بیان فرموده اید هم فکر کردم هم تاملی داشتم برآن.

ولی پیشنهاد دارم بار دیگر متن هایم را مطالعه بفرمایید.تا بیشتر از منظور من مطلع شوین.
    بله موضوع آجر و ... نبود و نیست.

موضوع بکارگیری همت و وحدت و قدرت و خرد در جهت درست است.

اینکه خداوند عقل و قدرت جسمانی و امکانات اولیه را در اختیار بنده گانش قرار داده و این خود افراد هستن که به هر دلیل نمی خواهند که بتوانند از آن ها د ر جهت رشد و پیشرفت خودشان و نسل بعدیشان استفاده نمایند، دیگر جای دلسوزی و ترهم و... را باقی نمیگذارد.
    بخشی از منظور من بر این اساس بود.

و دوست گرامی، من با نظر شما نیز موافق هستم.بله.اگر چنین پیش رود اگر سرنوشتی چون فلسطین در انتظارمان نباشد ،همین اتفاقی می افتد که اشاره داشتین.
    و این مورد که بسیار خب مهاجرت میکنند برای پیشرفت.حق دارن.کشورشان درگیر اختلافات و مشکلات داخلی و خارجیو... بوده و هست و موارد دیگر.

خب بعد از استفاده از سایر امکانات خوب در کشورها، بازگردند به کشور خودشان و آنجا را آباد سازند.اگر نمی خواهند چنین کنند، دیگر جا ی دلسوزی و حق و ... نمی ماند.
    کمک و دلسوزی برای چند سال ؟ چند نسل ؟
    یک نسل ؟! دو نسل؟! سه نسل ؟! چند نسل ؟!
    عرض کردم همین مهاجرتشان کلی بحث دارد که واردشان نشدم.

ولی اگر برگردند به کشورشان، و همین همتی که در اینجا دارند ، در کشور خودشان داشته باشند ، ما و جوان های ما و مملکت ما هم راحت می شوند.کلی موقعیت شغلی بوجود می آید و کلی هزینه های خدماتی و درمانی بی رویه در کشور کاسته میشه.و صرف مردمان خودمان می شود.

جوانان از خلق و خوی آقا منشی بیرون می آیند و کمی به خودشان می آیند.این فرهنگیست که در طی سال ها به خاطر وجود چندین نسل از وجود این افراد در کشورمان، به مردم کشورمان و در طرز تفکرشان رخنه کرده.
    عرضم این است اگر هنر دارند بروند و کشور خودشان و مردم مملکت خودشان را از این شرایط تاسف بار بیرون آورند.

بله . دوستان ، این ها هم انسان هستن و دارای احترام و حق و حقوق.در آن شکی نیست.
    آن تصاویر هم جای تشویق دارن.

ولی آگاه باشیم که این تشویق ها هم برای خودشان ضرر دارد هم برای خودمان.
    واینکه ترجیح میدهم تشویق من پشت کلام اول من پنهان شود تا شاید غیرتشان را برای به کارگیری همتشان در جهت آبادانی کشور خودشان نمایان شود، تا ویرانی کشور من.
    یا به اندازه تلاشت آرزو کن یا به اندازه آرزوهایت تلاش.

6. 2 کاربر از پست مفید Client سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)