اول پول بعد اختراع
اگر حمایت مالی و زندگی راحتو خوب و امکانات نباشه اختراع غیره ممکنه
کسا که توی ایران اختراع میکنن یا پولدارن یا مغز معمولی ندارن منظورم اینه فعالیت که مغزشون داره با آدمای معمولی یکی نیست
افرادی هستن میرن دانشگاه فقط روزی 3 یا 4ساعت درس می خونن یا مثلا استاد ریاضی ک مسئله ایرو توضیح میده باره اول کامل مسئلرو یاد میگیره و خیلی سریع یک راه حل جدید هم میسازه
یا مثلا یک سوال 3خطی یک آدم معمولی اگر با 15بار خوندن و خلاصه کردن حفظ می کنه و مستقیم میره توی حافظه طولانی مدتش افراد نخه ای که مغزشون با آدمای معمولی یکی نیست با 1یا 2بار خوندن حفظ می کنن و میره تو حافظه موقت و با 3 یا 4بار خوندن میره تو حافظه طولانی مدت

کسایی که وضع مالیشون زیاد خوب نیست و پشتیبان برای اختراع ندارن به هیچ وجه نرید سمت اختراع

خودم یک ایده ی خیلی خیلی عالی به ذهنم رسید که اگر کسی بتونه بسازتش ملیاردر میشه ولی ساختش کمی پیچیدست
ولی نه امکاناتش هست و نه حمایت مالی کسی هم نیست که کمک کنه
وقتی گفتم چنین ایده ای دارم جز مسخره شدن چزه دیگه ای ندیدم :d
بنظر هرکی توی ایرانه باید اختراع کردن رو از ذهنش بندازه بیرون حتی اگر ملیاردر باشه اگرم کسی خواب وسیله ی جدیدی اختراع کنه باید بره خارج از کشور
دلیلشم اینه یکی به تنهایی 4سال زحمت می کشه یک وسله اختراع می کنه 1روزه اختراعشو می دزدم با به ثبت نمی رسوننش بعد خودشون وسیله ای که ساختیرو میسازن