. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

مقالات خلاقیت و نوآوری

استارت‌آپ شما مرده است يا زنده؟

استارت‌آپ شما مرده است يا زنده؟

پل گراهام برنامه‌نويس، سرمايه‌گذار و نويسنده مشهوري است که از سال 2001 شروع به انتشار يادداشت‌هايش در زمينه کسب‌وکار و استارت‌آپ در سايت شخصي‌اش کرد و در سال 2015 توانست به رکورد 34 ميليون بازديد برسد. او در سال 2005 با همکاري رابرت موريس، جسيکا ليوينگ استون، ترور بلک ول شرکت Y Combinator را راه‌اندازي کرد که اولين نمونه انکوباتور استارت‌آپ در دنيا محسوب مي‌شد.

نهراسیدن از شکست، ویژگی بارز کارآفرینان موفق است

نهراسیدن از شکست، ویژگی بارز کارآفرینان موفق است

حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: تفکر خلاق، نوآوری، بازارمحور بودن و نو ارزش‌آفرینی، تشکیل دهنده چرخه کارآفرینی هستند که تاکنون بعضی از این مراحل به صورت منظم در کشور شکل نگرفته است.

وی افزود: اغلب دانشجویان مهارت‌های لازم برای کسب‌وکار را در دانشگاه طی نکرده‌اند و به همین دلیل نمی‌توانند در عرصه شرکت‌های نوپا حضوری فعال داشته باشند.

براي موفقيت بايد دنبال فرهنگ تيم‌سازي رفت

براي موفقيت بايد دنبال فرهنگ تيم‌سازي رفت

آخرين پنجشنبه فروردين شتاب‌دهنده «ستاک» در مجتمع خدمات فناوري دانشگاه شريف ميزبان ما براي مصاحبه با اعضاي اين تيم استارت‌آپي موفق بود که ايده اوليه‌شان از يک سال پيش تاکنون جوايز فراواني را از آن خود کرده است.

چطور با ایده‌ها برخورد کنیم.؟

چطور با ایده‌ها برخورد کنیم.؟

مي‌خواهيم چهار نمونه از موفق‌ترين کسب‌وکارهاي دنيا را به شما معرفي کنيم که خيلي ساده خلق شده، ولي تبديل به تجارت‌هايي ميلياردي شدند.

راه‌اندازی ایکیا با پول توجیبی!

مقاله‌محوریِ صرف، منشاء بروز بی‌اخلاقی علمی است

مقاله‌محوریِ صرف، منشاء بروز بی‌اخلاقی علمی است

داود ثمری؛ عضو هیأت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم تزریق ایده نخبگانی مستعدان‌برتر به جامعه، گفت: اشتغال نخبگانی در دانشگاه خلاصه نمی‌شود.

خروجی تحقیق باید قابلیت رفع نیازهای جامعه را داشته باشد

خروجی تحقیق باید قابلیت رفع نیازهای جامعه را داشته باشد

فاطمه تاجی؛ دانشجوی دکتری مدیریت دولتی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، تسهیل دسترسی به منابع علوم‌انسانی را مهمترین نیاز دانشجویان این شاخه علمی دانست.

نگاهی به تاثیر فضا بر شیوه فکر کردن

نگاهی به تاثیر فضا بر شیوه فکر کردن

معماري خوب فقط ظاهر زيبايي ندارد، بلکه مي‌تواند خيلي از حس‌هاي خوب را در شما بيدار کند و باعث شود که احساس سلامتي و خوشبختي کنيد. وقت‌گذراني براي پيدا کردن اين ساختمان‌ها که معماري «درستي» دارند، باعث مي‌شود بيشتر از قبل احساس شادي کنيد. پس اگر آن‌قدر خوش‌شانس نيستيد که در يکي از اين ساختمان‌ها کار کنيد، مي‌توانيد با کمي تغيير فضايي شاد و خلاقانه براي خودتان به وجود بياوريد.

چندوچون زندگي در شهرهاي هوشمند

چندوچون زندگي در شهرهاي هوشمند

شهرهاي هوشمند مکان‌هايي هستند که اينترنت اشيا و حجم بزرگي از داده‌ها با يکديگر برخورد دارند. هزاران هزار وسيله مجهز به انواع حس‌گرها با قابليت جمع‌آوري داده‌ها با کمک اينترنت به هم متصل شده و داده‌هايشان را به اشتراک مي‌گذارند تا عملکرد کلي تکنولوژي در تسهيل زندگي تک‌تک شهروندان افزايش بيابد.

آموزش را هدفمند کنيم و آينده‌ نگر باشيم

آموزش را هدفمند کنيم و آينده‌ نگر باشيم

 من با اشتهار و مطرح شدن کشورمان در سطح بين‌المللي مخالف نيستم، ولي فکر مي‌کنم که ما در حال حاضر در وضعيتي نيستيم که کار نمايشي  داشته باشيم. من با هر نوع کار غيرواقعي مخالفم؛ چه در زندگي شخصي، چه در سطح مملکتي و چه در سطح جهاني. انسان بايد کارش درست باشد و مردم به کارش ارزش بگذارند، وگرنه با بزرگ کردن‌هاي بي‌دليل و دوپينگ کار درست نمي‌شود.

موفقیت قله‌ای است که با حرکت تدریجی و گام‌به‌گام حاصل می‌شود

موفقیت قله‌ای است که با حرکت تدریجی و گام‌به‌گام حاصل می‌شود

مینا ایمانی؛ دانشجوی دکتری شیمی معدنی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، ضعف دانشگاه در اطلاع‌رسانی را بزرگترین چالش آیین‌نامه‌های جدید بنیاد عنوان کرد و گفت: اهمال برخی دانشگاه‌‎ها در این مورد سبب شد تعدادی از دانشجویان نتوانند از تسهیلات در نظر گرفته شده که عمدتاً مطابق با نیازهای جامعه نخبگانی است، استفاده کنند.

صفحه‌ها

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 14289
  • بازدید دیروز: 83459

افراد آنلاین:

406

اکنون ساعت   3:37 am به وقت تهران میباشد.

امروز: شنبه 2 مرداد 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان