. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

ابداع روشی برای مخفی سازی اطلاعات شرکت ها از هکرها

PDF version
کل آرا: 971
دسته بندی: 
اعداد کارت های بانکی و کارت های ملی، غالبا افشا شده یا از طریق شبکه های شرکت ها به سرقت رفته و در بازار سیاه به فروش می رسد. "Adami Ghetti"، موسس Ionic Security، گفته که او یک فناوری ابداع کرده که می تواند این مشکل را پایان دهد.
 
ابداع روشی برای مخفی سازی اطلاعات شرکت ها از هکرها
 

 

اعداد کارت های بانکی و کارت های ملی، غالبا افشا شده یا از طریق شبکه های شرکت ها به سرقت رفته و در بازار سیاه به فروش می رسد. "Adami Ghetti"، موسس Ionic Security، گفته که او یک فناوری ابداع کرده که می تواند این مشکل را پایان دهد. 

نرم افزار او اطلاعات شرکت مانند ایمیل و اسناد را برای همیشه رمز شده نگاه می دارد، به جز زمانی که یک فرد آن را بر روی کامپیوتر یا دستگاه موبایل مجاز بازدید می نماید.


 
کارمندان شرکتی که از سیستم Ghetti استفاده می کند می توانند به طور معمول به ساخت و تبادل ایمیل و اسناد بپردازند. ولی نرم افزار Ionic به طور نامرئی هر چیزی که آن ها می نویسند را رمز می کند. اگر کسی سعی کند یک سند به سرقت رفته را بر روی کامپیوتری خارج از شبکه شرکت بارگذاری کند، آن ها فقط اطلاعات رمز شده (رشته ای از حروف بی ارزش) را خواهند دید. به گفته Ghetti، "نفوذ به شبکه دیگر به معنی نفوذ به اطلاعات نیست".

نرم افزار Ionic هیچگاه نسخه رمز گشایی شده ی سند را بر رو هارد دیسک همان دستگاه ذخیره نمی کند. این نرم افزار رمز گشایی را در لحظه ای که متن در حال ارسال به صفحه نمایش است، انجام میدهد. این نرم افزار می تواند برای حفاظت از اطلاعات خاص در یک سند از کاربران خاص پیکربندی شود و مابقی اطلاعات را رمز نشده رها کند.

روش مشابهی برای حفاظت اطلاعات وارد شده به ابزار پیغام رسان Yammer و Salesforce استفاده شده است. آنچه کارفرمایان می بینند متن معمولی است، ولی برای فراهم کننده سرویس یا کسی که به این سرویس رخنه کرده، داده ها رمز گزاری شده اند.

به گفته Ghetti، "ما در زمان مناسب متن را به کاربران نشان می دهیم تا تجربه کار آن ها با این نرم افزار تغییر نکند. هیچ کلیدی داده های موجود بر روی دستگاه شما را باز نخواهد کرد."

همچنین Ionic امروز به طور عمومی عرضه می شود و 100 شرکت ثروتمند در حال حاضر از این نرم افزار در شبکه های شرکت خود استفاده می کند. این نرم افزار بر روی کامپیوترهای شخصی بهتر عمل می کند. 

همچنین Ionic هر حال همکاری با شرکت هایی است که نرم افزار و برنامه های شرکتی می سازند تا پشتیبانی بهتری برای گوشی های موبایل به این برنامه اضافه نماید. 

به گفته Ghetti "برخی کمپانی های نرم افزاری چند میلیون دلاری، به دنبال استفاده از این نرم افزار هستند".
به گفته "Gault" مدیر عامل Guardtime، "فناوری Ionic آن را از تمام نرم افزارهای رمز نگاری جدا می سازد. این یک روش بسیار خوب است".

"John Kindervag"، تحلیلگر اصلی پوشش امنیتی در فورستر گفته، مدل Ionic می تواند به بسیاری از شرکت های بزرگ جذاب باشد. شیوه های نظارت، شرکت ها را مشتاق تر به هزینه برای روش های جدیدی حفاظت از اطلاعات درون شبکه های آن ها و سپردن بحث امنیت به دیگران کرده است. 

با این حال، سیستم Ionic بدون اشکال نیست. زیرا کلیدهای رمزنگاری به وسیله اینترنت تحویل می شوند، دسترسی به اطلاعات در زمان آفلاین بودن امکان پذیر نیست، و استفاده از اتصال به اینترنت توسط کمپانی تایید نشده است.
این در مواردی که لپ تاپ خود را جایی جا بگذارید مفید است، ولی در موارد دیگر می تواند نامناسب باشد.

همچنین Ionic به همکاری کمپانی های زیادی برای کار کردن سیستم خود در تمام دستگاه ها و سرویس ها نیاز دارد. 
و مانند هر نرم افزاری، ممکن است که کدهای مخربی ساخته شود تا قابلیت های آن را به سرقت ببرد.

منبع : کوی دانش 
باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

 
 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 30007
  • بازدید دیروز: 73344

افراد آنلاین:

233

اکنون ساعت   11:00 am به وقت تهران میباشد.

امروز: يكشنبه 26 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان