. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

افراد دارای دیابت نوع 2 می توانند طول عمر بیشتری نسبت به افراد سالم داشته باشند

PDF version
کل آرا: 190
دسته بندی: 
افراد دارای دیابت نوع 2 می توانند طول عمر بیشتری نسبت به افراد سالم داشته باشند
دارویی که به طور معمول برای افراد دیابتی تجویز می شود می تواند برای سلامت افراد غیر دیابتی نیز بسیار مفید باشد. مطالعه گسترده ای شامل 180،000 نفر نشان داد، دارویی که به طور معمول برای درمان بیماران دیابتی تجویز می شود می تواند طول عمر این افراد را بیشتر کند. این یافته نشان می دهد داروی Metformin که برای کنترل قند خون به کار می رود و خاصیت ضد سرطانی آن نیز پیش از این اثبات شده بود می تواند برای افراد غیر دیابتی یک عامل پیش گیری کننده باشد.

دارویی که به طور معمول برای افراد دیابتی تجویز می شود می تواند برای سلامت افراد غیر دیابتی نیز بسیار مفید باشد.

مطالعه گسترده ای شامل 180،000 نفر نشان داد، دارویی که به طور معمول برای درمان بیماران دیابتی تجویز می شود می تواند طول عمر این افراد را بیشتر کند. این یافته نشان می دهد داروی Metformin که برای کنترل قند خون به کار می رود و خاصیت ضد سرطانی آن نیز پیش از این اثبات شده بود می تواند برای افراد غیر دیابتی یک عامل پیش گیری کننده باشد.

این مطالعه که در یک مجله پیشرو در زمینه دیابت به نام Diabetes Obesity and Metabolism توسط دانشگاه Cardiff منتشر شده است، طول عمر بیماران دیابتی که داروی Metformin مصرف می کردند را با بیمارانی که داروی Sulphonylurea مصرف می کردند مورد مقایسه قرار داده است. امید به زندگی این گروه همچنین با افراد غیر دیابتی که از لحاظ سن، جنس، مصرف سیگار و علائم بالینی همسان سازی شده بودند مقایسه شده است.

نویسنده مسئول این مقاله پروفسور Craig Currie از دانشکده پزشکی دانشگاه Cardiff می گوید:

     " یافته های ما بسیار مهم می باشند. بیمارانی که Metformin مصرف می کردند افزایش مشخصی در طول عمر نسبت به افراد غیر دیابتی داشتند، در حالی که افرادی که Sulphonylurea مصرف می کردنی کاهش طول عمر را نشان دادند. این یافته حتی بدون هیچ گونه تحلیل آماری قابل مشاهده بود.

    این یافته ها مشخص کردند که این داروی ارزان و پر مصرف می تواند اثرات مفیدی نه تنها بر روی بیماران، بلکه بر روی افراد سالم و حتی بیماران دارای دیابت نوع 1 داشته باشد. پیش از این نشان داده شده بود که Metformin دارای خاصیت ضد سرطانی و ضد بیماری های قلبی نیز هست. این دارو همچنین می تواند احتمال ابتلا به دیابت را در افراد، به یک سوم کاهش دهد. این بدان معنی نیست که افراد دارای دیابت نوع 2از عوارض بیماری در امان هستند. بیماری آنها پیشرفت خواهد کرد و درمان آنها به مراحل پیشرفته تر خواهد انجامید. در افراد دیابتی پس از پیشرفت بیماری، حدود 8 سال از امید به زندگی کاسته خواهد شد. بهترین راه برای جلوگیری از این عوارض، پایین نگه داشتن وزن و انجام ورزش های سبک است."

در فاز بعدی این تحقیق، پروفسور Currie می خواهد نشان دهد بیمارانی که از Metformin به عنوان اولین مرحله درمانی استفاده می کنند می توانند در مراحل بعدی درمان، امید به زندگیشان را به میانگین جامعه نزدیک تر کنند.

دیابت نوع 2 حدود 8% افراد آمریکا و 6% افراد در انگلستان را مبتلا کرده است.

کنترل گلوکز در بیماران دیابتی برای کاهش مشکلات مویرگ های قلب مانند سکته قلبی و یا بیماری های عروق قلب موثر است. فائق آمدن بر این مشکلات در ابتدا می تواند به وسیله رژیم غذایی و ورزش حاصل آید، اما در بیشتر بیماران با پیشرفت بیماری، کاهش دادن گلوکز به وسیله دارو اجتناب ناپذیر است.

Metformin به عنوان اولین مرحله درمانی دیابت نوع 2 در خط مشی انجمن دیابت آمریکا و انجمن اروپا در مطالعه دیابت معرفی شده است. پژوهشکده ملی سلامت و بهداشت (NICE) نیز این دارو را توصیه کرده است.

Sulphonylurea هنگامی تجویز می شود که Metformin به وسیله معالج برای درمان دیابت، کارآمد تشخیص داده نشود. برخلاف Metformin، Sulphonylurea می تواند منجر به افزایش وزن، افت قند خون و بهبود دیرتر پس از حمله قلبی شود. Metformin با اثرات مفیدی شامل بهبود سلامت دریچه های قلب و مقابله با سرطان های خاص همراه است.

اطلاعات مورد استفاده در این تحقیق از مرکز داده های تحقیقات کاربردی بالینی انگلیس که داده های حدود 10% جمعیت انگلیس را در خود جای داده است، جمع آوری شده. در این داده ها محققان 78241 نفر که داروی Metformin را به عنوان اولین درمان به کار برده اند و 12222 نفر که Sulphonylurea را به عنوان اولین درمان استفاده کرده اند بررسی کرده اند. این افراد سپس با افراد غیر دیابتی همسان سازی و مقایسه شده اند. اما این سوال همچنان باقی است که آیا افراد سالم نیز می توانند به صورت دائم از Metformin استفاده کنند؟

 

منبع: سایت علمی بیونت

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 67884
  • بازدید دیروز: 71706

افراد آنلاین:

314

اکنون ساعت   11:09 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان