. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

ایران مقام اول مصرف انرژی جهان را دارد

PDF version
کل آرا: 1580
دسته بندی: 
مدرس سازمان بهره‌وری انرژی ایران گفت: متاسفانه ایران مقام اول مصرف انرژی را در جهان دارد.

محمدرضا مظفریان با اعلام اين خبر گفت: با توجه به این که بعد از انقلاب اسلامی، ایران در زمینه‌های علمی و نظامی دستاوردهای بزرگی داشته، اما در مساله انرژی بسیار ضعیف عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه ایران در مصرف گاز طبیعی در خاورمیامنه رتبه اول را دارد، خاطرنشان کرد: ایران در توزیع ذخایر گاز طبیعی با ۴۱ درصد و با تولید ۲۱ درصد از آن مقام اول را در خاورمیه کسب کرده است.

مدرس سازمان بهره‌وری انرژی ایران عنوان کرد: بیشتر انرژِی کشور در حوزه حمل و نقل، مصارف خانگی و تجاری مصرف می‌شود؛ همچنین حدود ۴۰ درصد انرژی در بخش ساختمان استفاده می‌شود.

مظفریان با اشاره به اینکه مدیریت انرژی کم مصرف کردن نیست بلکه درست مصرف کردن است، افزود: ایجاد رفاه و آسایش مناسب و صرفه جویی اقتصادی دو امر مهم در مدیریت مصرف انرژی است.

وی با بیان اینکه «در سال ۹۱ با افزایش عرضه انرژی مصرف آن نیز بالا رفت» تصریح کرد: همزمان با آغازطرح یارانه‌ها مصرف سوخت کاهش چشمگیری داشت ولی بعد از مدتی، مجددا مصرف آن افزایش پیدا کرد؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت قیمت بنزین در پایین آمدن هزینه‌ها جایگاهی نداشته است.

مسئول کارگروه مدیریت انرژی بیان کرد: میزان انتشار گاز دی اکسیدکربن از بخش‌های مختلف انرژی در بخش خانگی، تجاری و عمومی ۱۲۷ میلیون تن، در بخش حمل و نقل ۱۳۰ میلیون تن و نیز نیروگاه‌ها ۱۷۴ میلیون تن است.

مظفریان گفت: با توجه به اینکه متوسط انرژی خورشیدی در ایران ۳۰۰ روز بوده است، به دلیل فقدان مدیریت مصرف، از آن بهره‌ای نمی‌بریم؛ درحالی‌که متوسط آن در اروپا ۲۰۰ روز بوده و ترکیه نیز ۸۰ تا ۹۰ درصد از این انرژی رامصرف می‌کنند.

وی معیار انرژی جهان(sec) را واحد تولید کالا یا خدمات انرژی مصرف شده دانست و ادامه داد: در چند سال اخیر به همت سازمان ملی استاندارد برای ۷۰ تا ۸۰ درصد از کالاها مانند فولاد معیارتعیین شده است.
منبع

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 12636
  • بازدید دیروز: 55368

افراد آنلاین:

268

اکنون ساعت   7:02 am به وقت تهران میباشد.

امروز: شنبه 27 شهريور 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان