. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

این کاغذدیواری نازک، ساختمان‌های ویران را به سنگری مستحکم تبدیل می‌کند

PDF version
کل آرا: 464
ارتش ایالات متحده در حال آزمایش کاغذدیواری‌های مقاوم، ضدانفجار و نازکی است که می‌تواند هر ساختمان آسیب‌دیده‌ای را به سنگری محکم تبدیل کند.

سیناپرس نوشت:

کاغذدیواری ساخته‌شده از الیاف مقاوم دیوارها را در برابر امواج انفجار حفظ می‌کند.

استفاده سربازان از کاغذهای دیواری بسیار نازک جهت در امان بودن از امواج انفجار کمی باورنکردنی به نظر می‌رسد؛ اما این محصول جدید که همچنان در بخش مهندسی ارتش آمریکا در حال آزمایش شدن است، با استفاده از الیافی ویژه مانع از تخریب دیوار در اثر انفجار می‌شود.

شما در عکس‌های باقی‌مانده از جنگ جهانی اول بقایای ساختمان‌های آسیب‌دیده‌ای را مشاهده می‌کنید که سطح شیشه پنجره‌های آن‌ها با استفاده از چسب‌های نواری به‌صورت ضربدری پوشانده شده است. این چسب‌ها باعث می‌شوند تا هنگام وقوع انفجار شیشه‌ها شکسته نشده و از این طریق جان افراد ساکن ساختمان حفظ شود؛ دقیقاً مشابه کاری که این الیاف هم‌اکنون در برابر انفجار برای دیوارها انجام می‌دهد.

به گفته نیک بون یکی از مهندسان مکانیک فعال در این پروژه در مرکز تحقیقات و توسعه ایالت می‌سی‌سی‌پی، سربازان در زمان جنگ در درون ساختمان‌های ویرانه و یا نیمه‌کاره‌ای پناه می‌گیرند و ازآنجا با دشمن مبارزه می‌کنند، ساختمان‌هایی معمولی که از آجر و بلوک ساخته‌شده‌اند و در صورت برخورد هرگونه ماده منفجره و یا موشک به‌راحتی واژگون و تخریب می‌شوند.

این کاغذدیواری که اردیبهشت امسال از آن رونمایی شد، به‌راحتی قابل‌حمل بوده و با سرعت‌بالا روی هر نوع دیواری اجرا می‌شود و مقاومت دیوار موردنظر را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. روی رول این کاغذ لایه‌ای نازک از چسب وجود دارد که به‌صورت شطرنجی با الیاف این پارچه درهم‌آمیخته شده است. به گفته نیک بون این کاغذدیواری می‌تواند با سرعتی بسیار بالا بقایای هر نوع دیواری را کاملاً مستحکم کرده و آن را به سنگری مقاوم تبدیل نماید.

به گفته محققان و دانشمندان تیم طراحی این محصول اکنون در فاز آزمایشی و مطالعاتی خود قرار داشته و به‌زودی می‌تواند در میدان‌های جنگ مورداستفاده قرار بگیرد.

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 30586
  • بازدید دیروز: 73342

افراد آنلاین:

635

اکنون ساعت   10:04 am به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 21 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان