. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

بازتاب جالب نامه رهبری بین امریکایی‌ها

PDF version
کل آرا: 1181
دسته بندی: 
هنوز طب نامه رهبری خطاب به جوانان غربی در شبکه های اجتماعی داغ است و با گذشت چند روز از انتشار این نامه، به تدریج بسیاری از اندیشمندان نسبت به این نامه واکنش نشان داده اند.

هنوز طب نامه رهبری خطاب به جوانان غربی در شبکه های اجتماعی داغ است و با گذشت چند روز از انتشار این نامه، به تدریج بسیاری از اندیشمندان نسبت به این نامه واکنش نشان داده اند.

مجله مهر - دکتر حبیب احمدزاده: به عنوان یک وظیفه اخلاقی، دینی و انسانی ، نامه رهبری انقلاب  را برای دو تن ازرهبران مشهور صلح طلب در امریکا  فرستادم . یکی( فیل ویلایتو ) از رهبران ضدجنگ درامریکا وسردبیر نشریه (ویرجینییا دیفندر) و دیگری( مایکل برگ )که القاعده در عراق پسرش را سر برید و همین بهانه ای بود تا از این صحنه  مخوف ان کارگردان هلندی در فیلم( فتنه )   با وجود مخالفت این پدر و خانواده اش بعنوان اسلام ستیزی  سوء استفاده  کند .

نظر اقای فیل ویلایتو بعد از خواندن چنین بود:

 

Thank you very much for sending this message. Although the United States prides itself on "freedom

of speech" and the free flow of information, I have not seen these words anywhere else. And the Ayatollah's words are reasonable, direct and enlightening .

Phil Wilayto ( Virginia Antiwar Network)

 

«برای ارسال این پیام از شما بسیار سپاسگزارم. اگر چه ایالات متحده به خود درباره وجود «آزادی بیان» ونیز جریان آزاد اطلاعات می بالد،ولی من این کلمات را هیچ جای دیگری ندیده ام . کلمات آیت الله معقول، صریح و روشنگر هستند.

فیل ویلایتو نویسنده و رهبر گروه  ضدجنگ ویرجینیا دیفندر در امریکا»

امریکا

و این نظر مایکل برگ است:

Habib. Thank you for sending this wonderful letter from the Ayatollah Seyyed Ali Khamenei, to the youth of Europe and North America. Did you know that my son Nick carried the Qu 'ran with him? This brought him under suspicion of the US Army Police who detained him leading to his death in Iraq in 2004. He wanted to know everything about Islam and did just what the Ayatollah Seyyed Ali Khamenei suggested to the youth - find out first hand with an open mind. What great advice .!

I will forward this around and try to get it published in the newspaper.

Michael berg

«حبیب ، ممنون برای فرستادن این نامه بسیار زیبای آیت اله سید علی خامنه ای به جوانان اروپا و امریکای شمالی. آیا شما می دانید که پسر من نیک با خودش یک قران داشت و بهمین دلیل پلیس ارتش امریکا به او مظنون شد و عاقبت هم در عراق در سال 2004 کشته شد. او می خواست که همه چیز را  در مورد اسلام بداند و درست همان چیزی را که آیت اله خامنه ای به جوانان پیشنهاد کرده است انجام می داد - یعنی که مسایل را با فکر بازو دست اول درک کنند. چه اندرز نیکی. من این را برای دیگران می فرستم و سعی می کنم که در روزنامه هم چاپ شود.

مایکل برگ پدر مقتول  در عراق (نیک برگ)»

امریکا

لازم به یاداوری است که در فیلم ( فتنه  Fitna) اثر (خیرْت ویلدِرس )، قران کریم دلیل اصلی و محرک خشونت  در خاورمیانه و جهان معرفی میشود. ولی  اقای مایکل برگ در نامه نگاری های قبلی خود چنین دلیلی را رد میکند و دو انگیزه را برای ساخت اینگونه فیلم ها مطرح میکند  که کاملا بدرد ما  مسلمانان نیز میاید. اول انکه این نوع فیلم ها با تحریک احساسات مردم مسلمان و احیانا بروز بعضی رفتارهای نسنجیده به هدف خود در نشان دادن مسلمانان به عنوان افرادی خشونت گرا در چشم مردمان نااگاه غرب  صحه گذاشته ولی دلیل  دوم و مهمتر ، تایید این حماقت  و درست دانستن برداشت  و تفسیر جاهلانه گروههای تروریست از قران است .که بلی رفتار شما دقیقا منطبق بر اصل اسلام است  و نه نگاهی منحرف و با فیلتر غلط به این دین رحمانی  و بعد این سوال اساسی نیز   در نامه هایمان مطرح شد که  چرا در  رسانه های همین  دنیای غرب  که مولانا  در بین خاص و عامش  به شاعر عشق و محبت معروف است هرگز عنوان نمیشود که بیش از دوهزار از ابیات انسانی این شاعر حکیم ، برگرفته دقیق  از ایات  کتاب اسمانی  قران می باشد.  متوجه باشید که این گفتارها و بحث ها با پدری است غربی که القاعده سرپسرش را در بغداد از تن جدا کرده اند.

بهر حال شاید یکی از جنبه های بی بدیلی که دیگر مسولین فرهنگی و سیاسی کشور ما باید از این نامه  رهبری در گفتگو با مردمان جهان و حتی فرزندان این اب و خاک یاد بگیرند دعوت مردمان به شناخت است و نه صرفا پذیرش سریع و اولیه  . که اگر شناخت  ازادانه نباشد هرگزهیچ  پذیرشی نیز پایدار نخواهد ماند.

 واگر میخواهید در مورد مکاتبات (مایکل برگ )  با ما ایرانیان بیشتر بدانید میتوانید به مطلبی با نام  ( سه نامه به اعماق تاریخ جنگ ) در سایت خبرگزاری ها مراجعه کنید

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 22934
  • بازدید دیروز: 73342

افراد آنلاین:

350

اکنون ساعت   7:37 am به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 21 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان