. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

بزرگترین تولید کننده سیم‌کارت: شبکه ۲G شنود شد

PDF version
کل آرا: 1136
بزرگترین تولید کننده سیم‌کارت‌ دنیا در پی انتشار اخباری از شکسته شدن قفل امنیتی سیم‌کارت‌هایش عنوان کرد: اگر جاسوسی آمریکا و انگلیس از سیم‌کارت‌ها درست باشد، تنها توانسته‌آند به شبکه‌ نسل دوم دست یابند.

اواخر هفته گذشته خبری با عنوان جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا و ستاد ارتباطات دولت انگلیس از سیم‌کارت‌های تولیدی جِمالتو (بزرگترین تولید کننده سیم‌کارت در دنیا) منتشر شد که کشور ایران هم به عنوان یکی از مقاصد جاسوسی مطرح شد.

جاسوسی از یاهو و جی‌میل کارمندان یکی از اپراتورهای موبایل نیز در برخی گزارش‌ها به چشم خورد اما اکنون شرکت هلندی جمالتو با اعلام ناتوانی از اثبات رابطه بین تلاش‌های هکری گذشته و جاسوسی اخیر می‌گوید که به شکل ویژه‌ای در برابر هکرهای مخرب ایستادگی و مراقبت کرده است.

در یک جمله، این کمپانی سازنده سیم‌کارت می‌گوید که گزارش‌های هک شدن این کمپانی اشتباه بوده است.

این شرکت گفته است که جمالتو رهبر جهانی در امنیتی دیجیتالی است و همواره مراقب هکرهای مخرب بوده و مدام رفتار آنها را شناسایی و دفع کرده است.

گفته شده که شیوه‌های پیچیده فنی برای حفاظت از ساختار شبکه‌ای سیم‌کارت‌ها در نظر گرفته شده است اما گزارش اینترسپت به صراحت عنوان کرد که آژانس‌های امنیتی آمریکا و انگلیس شبکه داخلی رایانه‌های جمالتو را هک کرده و حتی به برخی کلیدهای رمزگذاری سیم‌کارت‌ها دست یافته‌اند.

اسناد منتشر شده ادوارد اسنودن هم این جاسوسی‌ها را تأیید کرد و گفت که واحد عملیاتی مستقلی برای این اقدامات در نظر گرفته شده و آژانس‌های امنیتی این دو کشور نظارت مخفیانه‌ای را در حوزه دیتا و صوت از شبکه ارتباطات سلولی داشته‌اند.

جمالتو سالانه دو میلیارد سیم‌کارت برای بیش از 450 اپراتور ارتباطات بی‌سیم همچون AT&T، اسپرینت و ورایزون تولید می‌کند.

در حالیکه گزارش اینترسپت می‌گوید جاسوسی‌ها براساس هک کلیدهای رمزگذاری ساخته شده بین سال‌های 2010 تا 2011 صورت گرفته است، اما جمالتو می‌گوید کلیدهای رمزگذاری بسیار کمی به سرقت رفته است.

جمالتو می‌گوید که طی این سال‌ها سیستم انتقال امنی را به شکل گسترده پیاده کرده که به دست آوردن کلید رمزگذاری را کاری غیرممکن می‌سازد و لذا متدی که در هک به کار رفته اگر هم موفق بوده باشد، تنها توانسته به شبکه ارتباطات نسل دوم دست یابد و شبکه‌های 3G و 4G ایمن مانده‌اند.

هفته گذشته عنوان شد که حملات با هدف نفوذ در اپراتورهای موبایل افغانستان، یمن، هند، صربستان، ایران، ایسلند، سومالی، پاکستان و تاجیکستان صورت گرفته است.

منبع:خبرگزاری تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 30987
  • بازدید دیروز: 73344

افراد آنلاین:

242

اکنون ساعت   11:16 am به وقت تهران میباشد.

امروز: يكشنبه 26 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان