. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

به‌کارگیری فناوری نیسان در زیر اقیانوس

PDF version
کل آرا: 354
دسته بندی: 
شرکت نیسان یکی از فناوری‌های خود به نام Around View Monitor‌ را بر روی روبات‌هایی به کار گرفته که برای اکتشافات زیر اقیانوس‌ها به کار می‌روند.

به‌کارگیری فناوری نیسان در زیر اقیانوس

شرکت نیسان یکی از فناوری‌های خود به نام Around View Monitor‌ را بر روی روبات‌هایی به کار گرفته که برای اکتشافات زیر اقیانوس‌ها به کار می‌روند. 

اگرچه هرگز پیشنهاد نمی‌کنیم که با اتومبیل خود زیر دریا بروید؛ اما شرکت نیسان یکی از فناوری‌های خود به نام Around View Monitor را در روبات‌هایی که در ته اقیانوس به اکتشاف می‌پردازند، به کار گرفته است.

شرکت نیسان با همکاری Japan Agency for Marine-Earth Science and Technology (JAMSTEC) و شرکت Topy Industries که در زمینه ساخت روبات‌های خزنده تخصص دارد، این پروژه را راه‌اندازی کرده است. شرکت نیسان فناوری Around View Monitor را که معمولاً در کراس‌اورها و شاسی بلندهایش مورد استفاده قرار می‌دهد، در اختیار شرکت Topy قرار داده تا روی وسایل نقلیه کنترل از راه دور خود بگذارد و JAMSTEC آن‌ها را به ته اقیانوس بفرستد.‌ 

حتی کابینه ژاپن نیز از طریق برنامه Strategy Innovation Promotion از این پروژه حمایت کرده است. هدف از این برنامه استفاده از نوآوری‌های بخش خصوصی در پروژه‌های دولتی است.

شرکت Topy و JAMSTEC امیدوارند با کمک فناوری دوربین ۳۶۰ درجه‌ای نیسان، رازهای ته اقیانوس را کشف کنند. این روش نسبت به روش غرق کردن اتومبیل‌های Juke و Rogue هوشمندانه‌تر به نظر می‌رسد.

تنها چیزی که هنوز معلوم نیست، این است که این پروژه چه چیزهایی را کشف خواهد کرد. البته شرکت نیسان اولین شرکت خودروسازی نیست که از فناوری‌های خود در روبات‌ها استفاده می‌کند تا جهان را کشف کند.

اخیراً شرکت تویوتا نیز از سیستم شناسایی صدای خود در پروژه Kirobo استفاده کرده بود تا یک روبات به اندازه یک پاینت را در مدار قرار دهد و با فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی صحبت کند.

منبع : فوت و فن 
باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 27017
  • بازدید دیروز: 73344

افراد آنلاین:

208

اکنون ساعت   10:10 am به وقت تهران میباشد.

امروز: يكشنبه 26 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان