. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

تحویل کالا با پهپاد

PDF version
کل آرا: 401
آمازون در حال کار بر روی پهپادهایی است که محصولات را بر اساس موقعیت مکانی تحویل می دهند

تحویل کالا با پهپاد

آمازون در حال کار بر روی پهپادهایی است که محصولات را بر اساس موقعیت مکانی تحویل می دهند
 

سیستم تحویل کالا با پهپاد؟ چه خواهد شد اگر بتوان هر روز صبح پس از بیدار شدن از خواب، یک لیوان شیر تازه برای شما ارسال شود و هنگام شام اصلا نگرانی نداشته باشید و هرجایی که هستید غذا سفارش داده و سریعا تحویل بگیرید؟

پهباد

خب این موضوع، دقیقا کاری است که آمازون اخیرا در حال آزمایش بر روی آن است و آنطور که پیداست ظاهرا اسم این پروژه Prime Air است. بر اساس پتنت جدید آمازون، اپلیکیشن موجود بر روی پهپادهای مورد آزمایش آن ها فقط به برقرای ارتباط با تلفن های خانگی محدود نشده و می توانند نقشه موقعیت مکانی کاربران را بر اساس جی پی اس تلفن های هوشمند آن ها بیابند. سپس در صورت امکان می توان بسته سفارش داده شده را در هر مکانی که کاربر قرار دارد، با سرعت به وی تحویل داد.

با توجه به آنچه توضیح داده شده، یک کاربر اکنون قادر است گزینه Bring It To Me را برگزیند. با انتخاب این گزینه، موقعیت مکانی کاربر توسط پهپادهای تحویل دهنده کالاها تعیین شده و محصول خریداری شده به مکانی که وی در آنجا حضور دارد ارسال خواهد شد. برای مثال ممکن است برخی از کاربران با اجازه دادن دسترسی به جی پی اس دستگاه خود، امکان ردیابی محلی که قرار دارند را به پهپادها بدهند.

بعلاوه، در پتنت اپلیکیشن یاد شده، توضیحی آمده که بیان می دارد ارتباط بین پهپادها در سیستم آمازون تحت یک شبکه برقرار خواهد شد که به این صورت هر وسیله می تواند از وجود سایر پهپادها آگاه شده و با مسیر آن ها تداخل پیدا نکند. این اطلاعات همچنین می تواند برای شرایط آب و هوایی، ترافیک و سایر موارد موثر در انجام کار پهپادها نیز بکار رود.

همچنین برای تحویل برخی از مرسوله ها، امکان دارد از دو یا چند پهپاد استفاده شود. ممکن است محصولی که مشتریان انتخاب کرده اند دارای وزنی یا حجمی باشد که یک پهپاد به تنهایی قادر به حمل آن نیست. در این صورت با استفاده از دو یا چند پهپاد، می توان محصول خریداری شده را با این روش به مشتریان تحویل داد.

آمازون سرویس Prime Air را در سال 2013 معرفی کرد که شامل طرحی بود که انجام این کار را در دنیای واقعی امکان پذیر می کرد. اینکه بر اساس تلفن هوشمند کاربران و جی پی اس دستگاه شان، بتوان مکان آن ها را تشخیص داد، تنها یکی از کارهایی است که توسط سیستم آمازون قابل انجام خواهد بود. بر اساس آنچه از شرکت مورد بحث بگوش می رسد، ظاهرا در انجام این امر بسیار جدی بوده و قرار است تا پایان سال میلادی جاری از این سرویس بهره برداری کند.

در هنگام تست و آزمایش این سیستم جدید، آمازون با یکسری مخالفت های دولتی مواجه شد که حالا این شرکت تاییدیه فدرال FAA را دریافت کرده تا بتواند به تست های خود ادامه دهد. سیستم تحویل کالاها با پهپاد یک ایده بسیار جذاب است، که می تواند با سرعتی بیشتر مرسوله ها را به مشتریان تحویل داده و نیز از میزان ترافیک بکاهد.

 
منبع : آی تی رسان
باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان
 
 
کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 23592
  • بازدید دیروز: 73342

افراد آنلاین:

407

اکنون ساعت   7:49 am به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 21 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان