. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

توصیه به بانوان برای اهدای خون/ خون زنان سالم‌تر است

PDF version
کل آرا: 278
دسته بندی: 
مدیر کل انتقال خون استان تهران اظهار داشت: تحقیقات نشان می دهد بانوان به جهت مواجهه کمتر با رفتارهای پرخطر از خون سالم‌تری برخوردارند.

مهر نوشت:

دکتر فاطمه نادعلی روز چهارشنبه در جمع بانوان بسیجی تهران که برای اهدای خون به پایگاه انتقال خون وصال مراجعه کرده بودند، افزود: تهیه پیش‌نویس تفاهم نامه همکاری با سازمان بسیج جامعه زنان کشور به منظور رشد شاخص اهدای خون بانوان انجام می شود.

وی اظهار کرد: در آستانه روز احسان و نیکو کاری از رئیس بسیج بانوان کشور و بانوان بسیجی تهران دعوت شد تا با همکاری های مشترک بتوانیم شاخص اهدای خون بانوان را در کشور به حد قابل قبولی ارتقا دهیم زیرا بانوان بسیجی ما می‌توانند مبلغان خوبی برای بقیه جامعه باشند.

نادعلی با بیان اینکه تحقیقات نشان می‌دهد بانوان به جهت مواجهه کمتر با رفتارهای پرخطر، از خون سالم‌تری برخوردارند، افزود: به بانوان عزیز توصیه می کنم ترس از اهدای خون نداشته باشند زیرا معاینه و آزمایش‌های لازم قبل از اهدای خون انجام می‌شود و در صورتی که دچار کم خونی باشند از اهدای خون معاف خواهند شد.

مدیر کل انتقال خون استان تهران اظهار امیدواری کرد، همانطور که بانوان در تمامی عرصه های خانواده و اجتماع نقش حمایت کننده و فعال دارند، در زمینه اهدای خون نیز شاهد حضور هرچه بیشتر بانوان باشیم.

اهدای خون بانوان بسیجی آغاز گر یک حرکت جهادی است

دکتر مینو اصلانی رئیس سازمان بسیج جامعه زنان، اهدای خون بانوان بسیجی را آغاز یک حرکت جهادی در کشور توصیف کرد. مدیر کل انتقال خون استان تهران نیز از تهیه پیش‌نویس تفاهم نامه همکاری با سازمان بسیج جامعه زنان کشور به منظور رشد شاخص اهدای خون بانوان خبر داد.

وی اظهار کرد: همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) برنامه خوبی از طرف سازمان انتقال خون فراهم شد تا جمعی از خواهران بسیجی در انتقال خون حضور یابند و خون اهدا کنند که این آغاز یک حرکت جهادی در کشور است.

اصلانی با بیان اینکه به دلیل ریشه‌های فرهنگی غلط و باورهای نادرست در کشور ما، اهدای خون از سوی بانوان از استقبال چندانی برخوردار نیست، افزود: با برنامه‌ریزی های انجام شده و تلاش بیشتر مسئولان دستگاه های سلامت و سازمان انتقال خون امیدوارم این خلا را پر کنیم و شاهد حضور هرچه بیشتر بانوان باشیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 26825
  • بازدید دیروز: 73342

افراد آنلاین:

442

اکنون ساعت   8:53 am به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 21 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان