. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

حمایت از کارِ گروهی اثرگذارتر از پشتیبانی از فعالیت فردی است

PDF version
کل آرا: 427
حمایت از کارِ گروهی اثرگذارتر از پشتیبانی از فعالیت فردی است
میرزاخانی؛ دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس، کارِگروهی را لازمه موفقیت در عرصه دانش‌بنیان دانست و گفت: حمایت از گروه و ارائه تسهیلات به کارگروهی اثرگذارتر از ارائه امکان‌های فردی است.

محمدکاظم میرزاخانی؛ دانشجوی دکتری شیلات در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تسهیلات اعطایی آیین‌نامه جایزه تحصیلی بنیاد، آن را مطابق با نیازهای اجتماعات نخبگانی توصیف کرد.

وی افزود: روح حاکم بر آیین‌نامه جدید، فرد مستعدبرتر را به کار و فعالیت نخبگانی بیشتر ترغیب و تشویق می‌کند و حمایت‌های مالی را در قبال انجام اینگونه فعالیت‌ها اعطا می‌کند. این روند یکی از رویکردهای خوب و قابل تقدیر بنیاد ملی نخبگان در دور جدید است.

دانشجوی دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: اینکه بنیاد علاوه بر رفع نیازهای مالی، نیم‌نگاهی نیز به مهارت‌افزایی و توانمندسازی مستعدبرتر دارد، اقدامی مناسب است اما مسائل و موضوعات دانشجو در دوره دکتری هم به دلیل شرایط سنی محصل و هم به دلیل مقتضیات این دوره تحصیلی، حمایت بیشتری را طلب می‌کند.

میرزاخانی اضافه کرد: باتوجه به اشباع ظرفیت دولت و دانشگاه در پذیرش فارغ‌‌التحصیلان، در دوره دکتری، دانشجو باید خود را برای ورود به عرصه کسب‌وکار آماده کند و نوع نگرش خود را به اشتغال، از عطف به دانشگاه به سمت کارآفرینی تغییر دهد. البته این مهم پیش‌نیازهای متعددی دارد که بدون آنها حضور فعال در عرصه کارآفرینی امکان‌پذیر نیست. آموزش‌های مهارت‌افزایی، برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی و تشکیل دوره‌های آشنایی با زبان بازارسرمایه از این جمله هستند.

دانشجوی دکتری شیلات ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان بهترین محل برای فعالیت‌های نخبگانی مستعدان‌برتر است خاصه اینکه در این شرکت‌‌ها فرد می‌تواند علاوه بر موفقیت در اشتغال، ایده‌های عملیاتی خود (و نه ایده‌های آرمانی و غیرواقعی) را به منصه ظهور برساند.

وی با اشاره به ضرورت کارگروهی در عرصه دانش‌بنیان، ایجاد و گسترش ارتباط بین نخبگان و مستعدان‌برتر را ملزومات این حوزه دانست و ادامه داد: ارتباط مستمر افراد در قالب گروه تخصصی،‌ زمینه‌ساز هم‌افزایی، یک‌کاسه شدن قابلیت‌ها و داشته‌ها و همچنین انتقال تجربیات است. این روند کمک شایانی به افزایش کیفیت و کاهش زمان است چراکه در قالب کارگروهی بسیاری از نیازهای و چالش‌های عرصه دانش‌بنیان با استفاده از توان جمعی به راحتی قابل رفع است. 

میرزاخانی تصریح کرد: حمایت از گروه و ارائه تسهیلات به کارگروهی اثرگذارتر از ارائه امکان‌های فردی است. علاوه بر آن تشکیل چنین گروه‌هایی با توانایی‌های مشخص، پتانسیل خوبی را نیز در اختیار کشور قرار می‌دهد.

وی در پایان با اشاره به انگیزه بالای دانشجویان دکتری برای کارآفرینی، گفت: قطعاً در صورت مهیا شدن بستر مناسب، افراد غالباً حضور در این عرصه را به استخدام در نهادهای دولتی ترجیح می‌دهند.

 

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 34734
  • بازدید دیروز: 70049

افراد آنلاین:

212

اکنون ساعت   11:32 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان