. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

دانشمندان پروتئینی را یافته اند که رشد سرطان را مهار می‌کند

PDF version
کل آرا: 76
دسته بندی: 
دانشمندان پروتئینی را یافته اند که رشد سرطان را مهار می‌کند
محققان مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه Colorado بیان داشته اند که یک پروتئین به نام Ral با رشد و گسترش سرطان های پانکراس، پروستات، ریه، روده بزرگ و مثانه مرتبط است. نتیجه این تحقیق در مجله Nature به چاپ رسیده است.

محققان مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه Colorado بیان داشته اند که یک پروتئین به نام Ral با رشد و گسترش سرطان های پانکراس، پروستات، ریه، روده بزرگ و مثانه مرتبط است. نتیجه این تحقیق در مجله Nature به چاپ رسیده است.

پروفسور Dan Theodorescu می‌گوید:

" هنگامی‌که می‌خواهید از گاز گرفته شدن به وسیله یک تمساح جلوگیری کنید می‌توانید دهان آن را ببندید. البته ما راه دیگری پیدا کرده ایم. در واقع ما چوبی را در دهان تمساح قرار دادیم تا آن را باز نگاه داریم."

محققان شروع به بررسی عواملی کردند که باعث می‌شود پروتئین غیرفعال Ral به صورت فعال تبدیل شود. آنها متوجه شدند که پروتئین Ral غیرفعال دارای حفره ای می‌باشد که در هنگام فعالیت ناپدید می‌شود. این گروه به دنبال مولکولی گشتند تا بتواند این دهانه را باز نگاه دارد.

آنها حدود ۵۰۰۰۰۰ ترکیب پروتئینی که پتانسیل قرار گیری در حفره را داشتند مورد بررسی قرار دادند. پس از بررسی اولیه، این لیست به ۸۸ پروتئین کاهش یافت. این مطالعه برای شناسایی تنها یک ترکیب اصلی که قابلیت مهار Ral را داشته باشد بر روی سلول های سرطانی انسانی متمرکز شد. در نهایت محققان تعدادی مولکول یافتند که می‌توانستند فعلیت Ral را در سرطان ریه کاهش دهند.

یکی از ترکیبات به نام RBC8 بهترین بازده را در غیر فعال کردن پروتئین در زمان متاستاز داشت. این گروه سپس تحقیقات خود را تکمیل کرده و مشتقاتی از RBC8 تولید کردند. در نهایت یکی از این مشتقات به نام BQU57 نسبت به پروتئین اولیه خاصیت مهار کنندگی بیشتری از خود نشان داد.

پروفسور Theodorescuابراز داشت:

" ما هنوز نیازمند بهینه کردن این ترکیبات و سپس تشخیص سمیت زایی آنها در گونه های مختلف جانوری هستیم و پیش از رسیدن به مرحله بالینی، باید بهترین مسیر انتقال این دارو را ( مثلا دهانی یا وریدی) شناسایی کنیم. از طرف دیگر این تحقیق به عنوان اولین قدم مهم در زمینه ایجاد عوامل درمانی وابسته به Ral می‌باشد. این ایده برای هدف قرار دادن پروتئین هایی که با فعال شدن از بین می‌روند و آنهایی که از بین رفتنشان برای فعالیت لازم است، می‌تواند برای کشف داروهایی علیه دیگر پروتئین های بیماری زای انسانی به کار رود."

 

منبع: بیونت

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 31204
  • بازدید دیروز: 75259

افراد آنلاین:

294

اکنون ساعت   9:11 am به وقت تهران میباشد.

امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان