. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

راهنمایی طلایی برای مدیریت افراد

PDF version
کل آرا: 243
دسته بندی: 
امروزه، بیش از گذشته، مدیران باید سه کار مهم را انجام دهند. ابتدا این‌که آن‌ها باید به افراد کمک کنند تا هدف خود را تعیین کنند. دوم این‌که باید سطح پیشرفت مردم را در هر کاری تشخیص دهند و سوم، آن‌ها باید سبک مدیریت خود را با سطح پیشرفت فرد هماهنگ کنند و برای آن فرد مقدمات پیشرفت را به وجود آورند. توجه داشته باشید که من گفتم: «تشخیص سطح پیشرفت افراد در هر وظیفه و کار.» حتی بین مدیران باتجربه هم افتادن به دام مبتدی‌دیدن افراد یا صلاحیت متوسط یا تجربه فراوان، آسان است.

در هر کار خاص، با توجه به تجربه و تعهد افراد، می‌توان آنان را در یکی از چهار سطح پیشرفت قرار داد. وظیفه شما به عنوان یک مدیر، شناسایی و درک آن سطوح مختلف و هماهنگ‌کردن سطح هدایت خود با آن و پشتیبانی بر طبق آن است. در این‌جا مروری کوتاه خواهیم داشت:

پیشرفت سطح اول: مبتدی مشتاق/ سبک مدیریت مناسب: هدایت
مبتدی مشتاق برای آغاز کار اشتیاق دارد؛ حتی اگر تخصص ثابت شده‌ای نداشته باشند. برای این کار، صرف‌نظر از تصدی کارمند، مدیر باید دستورات خاصی در مورد اهداف ارائه دهد و چگونگی آن را نشان دهد و بگوید و عملکرد فرد را از نزدیک کنترل کند تا بتواند بازخورد مکرر در مورد نتایج کار داشته باشد.

 
پیشرفت سطح دوم: آموزنده بیدار شده از خواب و خیال/ سبک مدیریت مناسب: تعلیم دادن
این سطح پیشرفت اغلب زمانی است که کارمندی در یک کار موفق نبوده است. مدیر باید انجام هدف یا کار را هدایت کند اما چراها را توضیح دهد، پیشنهادات وسوسه‌انگیز بدهد و شرکت در تصمیم‌گیری‌ها را مورد تشویق قرار دهد.

 
سطح پیشرفت سوم: مجری قادر اما محتاط/ سبک مدیریت مناسب: پشتیبانی
وقتی که شخص مهارت خود را در کاری نشان داد، مدیر و فرد با هم تصمیم می‌گیرند. نقش مدیر، تسهیل، گوش‌دادن، تشویق و پشتیبانی‌ست.

 
پیشرفت سطح چهارم: محصول متکی به خود/ سبک مدیریت مناسب: محول‌کردن وظیفه
وقتی که شخصی در کاری مهارت می‌یابد، مدیر به آن فرد اجازه می‌دهد تا در مورد چه، چگونه و چه وقت تصمیم بگیرد. نقش مدیر ارزش نهادن بر همکاری‌های فرد و پشتیبانی از رشد اوست.
بسیار آسان است که افراد را در قالب مبتدی، متوسط یا کهنه‌کار در تمامی کارها قرار دهیم، با این وجود شاید تجربه به ما ثابت کرده باشد که ما نیز در کار خودمان در سطوح مختلفی از صلاحیت یا تعهد قرار داریم. حتی مدیران دوره‌ای هم ممکن است در این رویکرد قلم موی درشت گرفتار شوند. دقایق بیشتری را با کارمندان خود بگذرانید تا سطح پیشرفت آنان را در هر یک وظایف مربوط به هدف‌شان تشخیص دهید. کمی زمان بیشتر باعث بالا رفتن سود سهام می‌شود و صرفه جویی در وقت طی مسیر را میسر می‌سازد.

منبع:یادداشت کن بلانچارد

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 63836
  • بازدید دیروز: 71706

افراد آنلاین:

242

اکنون ساعت   9:56 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان