. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

زمینه توسعه تجارت با انجام توافقات هسته ای سهل شده است

PDF version
کل آرا: 1919
دسته بندی: 
زمینه توسعه تجارت با انجام توافقات هسته ای سهل شده است
ساری-ایرنا-رییس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران گفت: با انجام توافقات هسته ای زمینه تجارت برای توسعه روابط اقتصادی سهل شد و از تجار ایرانی استقبال خوبی می شود.

عبدالله مهاجر جمعه شب پس از بازگشت از سفرچهار روزه هیات اقتصادی مازندران از کشور قزاقستان در محل فرودگاه دشت ناز ساری به خبرنگاران افزود: برای نخستین بار استانداران و روسای اتاق های بازرگانی مازندران و منگستائو موظف شدن تا هر ماه روند توافقات اقتصادی را مورد بررسی و مشکلات را مرتفع کنند.

وی با بیان اینکه استقبال مسوولان دولتی و تجار بخش خصوصی قزاقستان از مسوولان دولتی و بازرگانان مازندرانی بی نظیر بوده است، اظهار داشت: اهمیت خارج شدن ایران از تحریم های بین المللی و اثرگذاری توافقات هسته ای برای بازرگانانی که تمایل روابط اقتصادی با ایرانی ها را دارند را در کشور قزاقستان مشاهده کردیم.

رییس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی مازندران از حضور و برگزاری نشست های کارشناسی و اثر گذار ربیع فلاح استاندار مازندران با مسوولان قزاقستانی به ویژه استاندار منگستائو قدر دانی کرد و گفت: در حال حاضر زمینه برای توسعه روابط تجاری برای بازرگانان در تمامی حوزه ها به ویژه انتقال ارز مهیا شده است.

مهاجر ایجاد خط پروازی اکتائو- آستارا - ساری را یکی از مهمترین توافقات سفر هیات اقتصادی مازندران به قزاقستان عنوان کرد و ادامه داد: تجار مازندرانی بیش از 100میلیون دلار قرار داد صادرات و واردات محصولات کشاورزی ، مصالح ساختمانی و خدمات فنی و مهندسی امضا کردند.

رییس اتاق بازرگانی مازندران تصریح کرد: مسوولان دولتی وظیفه خود را به درستی انجام دادند و امروز بازرگانان باید از فرصت بدست آمده ای که دولت تدبیر و امید برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین المللی فراهم کرده است، استفاده کنند.

با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی و با اعتقاد به اراده راسخ رؤسای جمهور دو کشور ایران و قزاقستان به توسعه همه جانبه روابط ، آلیک آیداربایف استاندار مانگستائو جمهوری قزاقستان و ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران جمهوری اسلامی ایران تفاهم نامه ای را در ده ماده امضا نمودند.

آماده سازی تجهیزات و ارتقا سطح ارائه خدمات متقابل دو استان به منظور سرمایه گذاری مشترک در بندر آکتائو استان مانگستائو و بندر امیرآباد استان مازندران و مناطق ویژه اقتصادی تابعه و توسعه تجارت و تبادل تجربیات و فناوری ها در زمینه های اقتصادی، انرژی، نفت، گاز، فرآورده ها و محصولات شیمیایی و پتروشیمی، خودروسازی، کشتی سازی، تعمیر کشتی ها، صنایع تبدیلی، محصولات کشاورزی و دامی (مرکبات، مرغ، خوراک دام و طیور)، ساختمان و صنعت آب از جمله آب شیرین کن از جمله موارد توافق شده در این تفاهم نامه است .

منبع: ایرنا

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

کلمات کلیدی: 

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 65076
  • بازدید دیروز: 71706

افراد آنلاین:

256

اکنون ساعت   10:18 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان