. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

ساخت دریچه قلب هیبریدی توسط ۲دانشمند ایرانی

PDF version
کل آرا: 601
دسته بندی: 
ساخت دریچه قلب هیبریدی توسط ۲دانشمند ایرانی
دو دانشمند ایرانی دانشگباز نشر: سایت علمی نخبگان جوانباز نشر: سایت علمی نخبگان جوانباز نشر: سایت علمی نخبگان جوانرباز نشر: سایت علمی نخبگان جواناه کالیفرنیا دریچه قلب هیبریدی متشکل از فلز و بافت مهندسی شده ساخته اند که می تواند امید تازه ای برای درمان بیماریهای قلبی به شمار آید.

 آرش خردور و حمید علوی دو دانشمند ایرانی دانشگاه کالیفرنیا در اروین (UCI) هستند که این فناوری جدید پزشکی را ارایه کرده اند.

 

از آنجا که این دریچه قلب هیبریدی از ویژگی مهمی همچون پایداری و طول عمر زیادی برخوردار است، می توان آن را به عنوان جایگزینی مناسب برای دریچه های مصنوعی فعلی به شمار آورد.

 

در فناوریهایی که در سالهای اخیر در این عرصه ارایه شده است، از سلولهای بیمار برای تولید دریچه های قلب مبتنی بر مهندسی بافت استفاده می شود. این دریچه ها بر روی داربست زیست تجزیه پذیر ساخته می شود که پس از نصب در جای خود به تدریج در مایعات بدن حل می شوند. مطالعات پزشکی نشان داده که این فرآیند می تواند اختلالاتی در عملکرد دریچه قلب مصنوعی ایجاد کند اما در ابتکار عمل دو دانشمند ایرانی دانشگاه کالیفرنیا این نواقص برطرف شده است.

 

برای این منظور آنها به فکر طراحی و ساخت دریچه هیبریدی افتادند که در ساختار آن از آلیاژ نیکل و آلومینیوم استفاده شده است. بخش دیگری از این ساختار نیز بافتهای مهندسی شده را تشکیل می دهد.

 

دکتر خردور در این خصوص می گوید: «در پروژه ای که آن را پیش برده ایم، تصمیم گرفتیم که از داربست غیرزیست تجزیه پذیر استفاده کنیم. مزیت این روش در آن است که داربست در دریچه باقی می ماند تا نه تنها بر استحکام و کارایی آن بیفزاید، بلکه این کار را بدون ایجاد کوچکترین اختلالی در عملکرد دریچه انجام می دهد.»

 

این دو دانشمند جوان برای اطمینان خاطر حاصل کردن از عملکرد بی نقص فناوری جدیدشان آن را در یک شبیه ساز جریان خون مورد آزمایش قرار داده و از عملکرد بی نقص آن که با ضریب دقت ۷۵ درصد بوده مطمئن شده اند.

 

منبع: مهر

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 3829
  • بازدید دیروز: 71706

افراد آنلاین:

291

اکنون ساعت   1:15 am به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان