. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

لزوم آشنایی مستعدان برتر با فضای کارآفرینی

PDF version
کل آرا: 586
لزوم آشنایی مستعدان برتر با فضای کارآفرینی
هراتی‌نیک؛ دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی مراکز کارآفرینی دانشگاه‌‌ها را پتانسیلی کم‌نظیر برای مهارت‌افزایی مستعدان‌برتر قلمداد کرد و گفت: متاسفانه بخش غالب مستعدان‌برتر بنا به دلایل مختلف با فضای کارآفرینی و ابعاد آن آشنایی کافی ندارند که این مهم ارائه آموزش‌‎های لازم به آنان را ایجاب می‌کند.

محمدرضا هراتی‌نیک؛دانشجوی دکتری مدیریت و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با مثبت ‌ارزیابی‌کردن آیین‌نامه‌های جدید، نظارت بنیاد ملی نخبگان را شرط محقق‌شدن اهداف مدنظر دانست.

وی افزود: افزایش سهم دانشگاه در شناسایی مستعدان‌برتر آن هم بر اساس معیارهای بنیاد ملی نخبگان اقدام بسیار خوبی است چراکه دانشگاه بهتر از هر نهاد دیگری می‌تواند فعالیت‌های دانشجویان را به صورت مداوم رصد کند؛ اما باید توجه داشت نظارت بنیاد ملی نخبگان بر عملکرد دانشگاه نیز مهم است چراکه می‌تواند از بروز آفت‌هایی مانند ارتباطات درون‌سیستمی در دانشگاه جلوگیری کند.

مستعدبرتر دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: در شیوه جدید، بنیاد ملی نخبگان نه در اجرا تصدی‌گری دارد و نه به طور کامل خود را از گردونه خارج کرده است؛ نقطه مثبت آیین‌نامه‌های جدید نیز همین است.

هراتی‌نیک در ادامه با اشاره به تنوع تسهیلات، تسهیل نظام‌وظیفه را یکی از نکات در خور توجه آیین‌نامه‌های جدید عنوان کرد و گفت: خوشبختانه ستاد کل نیروهای مسلح به خوبی با آیین‌نامه‌های جدید و فضای حاکم بر اجتماعات نخبگانی آشنا است و تعامل خوبی نیز با بنیاد ملی نخبگان دارد. همین موضوع سبب شده است مستعدبرتر در کمترین بازه زمانی بتواند از امکان نظام‌وظیفه تخصصی برخوردار شود.

دانشجوی دکتری مدیریت و فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به نقش تاثیرگذار شرکت‌های دانش‌‎بنیان در اشغال‌زایی نخبگانی، گفت: حمایت‌های خوبی برای علاقمندان به این حوزه درنظر گرفته شده است اما آنچه مهم است تداوم این حمایت‌ها است. از سوی دیگر متاسفانه بخش غالب مستعدان‌برتر بنا به دلایل مختلف با فضای کارآفرینی و  ابعاد آن آشنایی کافی ندارند که این مهم ارائه آموزش‌‎های لازم به آنان را ایجاب می‌کند.

وی مراکز کارآفرینی دانشگاه‌‌ها را پتانسیلی کم‌نظیر برای مهارت‌افزایی مستعدان‌برتر قلمداد کرد و اظهار داشت: دفاتر ارتباط با صنعت نمی‌توانند همچنان با شیوه‌های سنتی پاسخگوی نیازهای افراد باشند. در این شرایط مراکز کارآفرینی دانشگاه می‌توانند با برقراری ارتباط و تعامل دوسویه با صاحبان و فعالان صنایع و استفاده از قابلیت‌های آنان در مهارت‌افزایی مستعدان‌برتر تاثیرگذار باشند.

مستعدبرتر دانشگاه علامه طباطبایی در پایان گفت: امروزه حضور شرکت‌های بزرگ در دانشگاه مزیت‌های بسیاری دارد. انتقال تجربیات آنها به مستعدان‌برتر و افزایش انگیزه و توانمندی آنان برای حضور در عرصه شرکت‌داری، آشناشدن شرکت‌های بزرگ با ظرفیت و قابلیت کم‌نظیر دانشگاهیان خاصه مستعدان‌برتر و فراهم‌شدن زمینه‌ همکاری‌های مشترک در قالب پروژ‌ه‌های بزرگ صنعتی تنها بخشی از فواید این مهم است. ضمن اینکه شرکت‌های بزرگ مشتری خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان هستند چراکه برخی از نیازهای اولیه خود را می‌توانند با بالاترین کیفیت از این طریق رفع کنند.

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 33019
  • بازدید دیروز: 70049

افراد آنلاین:

212

اکنون ساعت   10:54 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان