. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

مشهورترین زنان هکر دنیا

PDF version
کل آرا: 569
هک یک پدیده جهانی است و آثاری که هکرها به سیستم‌های کامپیوتری و امنیتی می‌زنند خواه ناخواه تمامی سیستم‌های کامپیوتری در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. هک فرآیندی است که در آن هکرها بهترین بهره را با پیدا کردن یک ضعف امنیتی در سیستم کامپیوتری می‌برند.

مشهورترین زنان هکر دنیا
 

هک یک پدیده جهانی است و آثاری که هکرها به سیستم‌های کامپیوتری و امنیتی می‌زنند خواه ناخواه تمامی سیستم‌های کامپیوتری در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 
هک فرآیندی است که در آن هکرها بهترین بهره را با پیدا کردن یک ضعف امنیتی در سیستم کامپیوتری می‌برند. 

اگرچه طی سال‌های گذشته هک یک سرگرمی تنها برای دنیای مردان به حساب می‌آمد اما حالا و بررسی‌های مختلف نشان می‌دهد که زنان نیز در این دنیا فعالیت‌های زیادی انجام داده‌اند. 

فعالیت‌هایی که یا در رده فعالیت‌های خرابکارانه جای می‌گیرد یا در رده اطلاع‌رسانی برای ضعف‌های امنیتی سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف.

در گزارش زیر 10 هکر برتر زن در دنیا را معرفی می‌کنیم.

 


1- کریستینا سواچینسکای

کریستینا یک اسم متداول در دنیای هکر‌ها است. او یک شهروند روسی است که به‌عنوان ممتاز‌ترین دانشجوی دانشگاه نیویورک نیز شناخته می‌شود. اما متاسفانه او در یک مسیر اشتباه قدم برداشت. 

او کار خود را با برداشت میلیون‌ها دلار از حساب‌های مختلف بانکی شروع کرد. به دنبال این سرقت‌ها او چند سال بعد و به کمک 9 هکر دیگر، با ساخت حساب‌های کاربری جعلی در بانک‌های آمریکا توانست بیش از سه میلیون دلار از حساب‌های بانکی افراد مختلف را سرقت کند. 

سرانجام او در نوامبر سال 2010 به خاطر انجام فعالیت‌های خرابکارانه توسط پلیس دستگیر شد. کریسیتنا می‌توانست به خاطر این جرم‌ها به 40 سال زندان محکوم شود.

 


2- آنا چاپمن

آنا هم یکی دیگر از زنان هکر روسی است. او هم مانند کریستینا فعالیت‌های غیرقانونی گوناگونی را در مقام یک هکر انجام داده است.او که در آمریکا اقامت داشته در نهایت در سال 2010 به انجام فعالیت‌های غیرقانونی سایبری علیه دولت فدرال آمریکا متهم شد. 
همچنین یکی دیگر از اتهامات او جاسوسی برای گروه KGB در آمریکا بود. 

در نهایت نیز او در دادگاه مجرم شناخته شد و شهروندی خود در آمریکا را از دست داد و به کشورش یعنی روسیه برگردانده شد. بعد از بازگشت به روسیه او به‌عنوان عضوی از حزب جوانان گارد اتحادیه روسیه (یک حزب سیاسی در روسیه) منصوب شد.

براساس گزارش‌های مختلف او در حال حاضر مشغول آموزش فناوری اطلاعات به مردم کشورش است.

 


3- گیگابایت

 

اسم این هکر که در لیست 10 زن هکر برتر دنیا جای گرفته است، کیم ون‌واک است. این زن بلژیکی، خالق ویروس‌های خطرناکی مانند Coconut-A، Sahay-A، Sharp-A و... است.

این ویروس‌ها برای نفوذ به کامپیوترهای حساس و استخراج اطلاعات مهم آنها نوشته شده بودند. در نهایت نیز این ویروس‌ها اطلاعات سرقت شده را نابود می‌کردند. 

به‌تازگی او به خاطر انجام کارهای خطرناک سایبری در بروکسل دستگیر شد، هر چند در حال حاضر و به قید وثیقه آزاد است. او متهم به سرقت و از بین بردن اطلاعات خصوصی زیادی شده است.

هم‌اکنون او برای این اتهامات باید سه سال زندان را تحمل و نزدیک به یک میلیون یورو نیز جریمه پرداخت کند.

 


4- ناتاشا گریگوری

ناتاشا یکی از پیشگامان در بین زنان هکر به حساب می‌آید. او کار حرفه‌ای خود به‌عنوان یک هکر را از سال 1980 شروع کرد. اما شهرت او به مخالفت‌ها و اعتراض‌هایش علیه پورنوگرافی کودکان بازمی‌گردد. او که توانسته سایت‌های زیادی در این زمینه هک کند موسس سایت www.antichildporn.org نیز هست. 

این وب‌سایت در نهایت به یکی از بزرگترین سایت‌ها برای مبارزه با پورنوگرافی علیه کودکان تبدیل شده است. او در نوامبر سال 2005 در اثر یک بیماری درگذشت. به خاطر فعالیت‌هایی که او انجام داد توانست یک سبک هکری خاصی را در دنیای هکرهای زن به وجود بیاورد.


 

5- آدینا کوک

داستان ورود او به دنیای هکرها زمانی آغاز شد که یکی از دوستان او عکس خصوصی‌اش را در اینترنت منتشر کرد.

وقتی او این داستان را متوجه شد، تنها کاری که انجام داد هک سایت منتشر‌کننده عکس‌هایش بود و بعد نیز این عکس‌ها را از روی سایت پاک کرد. در حال حاضر او به افراد دیگری که عکس‌هایشان بدون اطلاع و به‌صورت غیرمجاز در اینترنت منتشر می‌شود خدمات آموزشی ارائه می‌کند.

 


6- راون آلدر

راون یکی از ماهرترین و باهوش‌ترین هکرهای دنیا است. او اولین زنی است که به‌عنوان سخنران در کنفرانس DefCon (معتبرترین کنفرانس در زمینه هک) سخنرانی کرده است . 

هنگامی که از او در مورد زن بودن و هک سوال می‌شود وی می‌گوید که او را باید به خاطر کاری که در این زمینه انجام می‌دهد، بشناسند نه به خاطر جنسیتش. 

در حال حاضر او در زمینه امنیت فعالیت می‌کند. در واقع او برای شرکت‌های دولتی و خصوصی زیادی کار و از اطلاعات حساس آنها محافظت می‌کند. همچنین او مشاور ارشد امنیتی چندین شرکت است.


 

7- جوونا روتکوفسکا

جوونا نیز با انجام فعالیت‌های هکری خود ثابت کرده که تمام هکر‌ها بد نیستند. او را بیشتر به خاطر نشان دادن حفره امنیتی در ویندوز ویستا در کنفرانس DefCon سال 2006 می‌شناسند.

او در این کنفرانس و در برابر چشم حاضران نشان داد که تنها با چند روش ساده و با وجود نرم‌افزار امنیتی روی ویندوز ویستا می‌توان آن را هک کرد. 

اگر چه همه او را به‌عنوان یک هکر می‌شناسند اما جوونا خود را به‌عنوان "مسوول امنیتی سیستم‌عامل" توصیف می‌کند. جوونا یک شهروند لهستانی است که در سخنرانی‌ها و سمینارهای مختلف مربوط به هک و مسائل امنیتی شرکت می‌کند. همچنین او در حال حاضر با شرکت‌های بزرگ امنیتی همکاری می‌کند.

 


8- جود میلهون

 

جود یک آمریکایی است که در هند به دنیا آمده است. او کار خود را به‌عنوان یک برنامه‌نویس کامپیوتر در سال 1967 شروع کرد و فعالیت‌هایش باعث توسعه اولیه اینترنت شد. سپس او از حوزه فعالیت خود فاصله گرفت و به انجام فعالیت‌های هکری روی آورد. در نهایت نیز گروه هکری Cypherpunks را تشکیل داد.

او در دوران زندگی خود بیشتر وقتش را صرف مبارزه با گروهی کرد که معتقد بودند فعالیت‌ هکرها تنها یک عمل مجرمانه است. او به نوشتن کتاب‌های زیادی در خصوص هک و برنامه‌های کامپیوتری کمک کرده است.

در نهایت او در سال 2003 از دنیا رفت. به باور وی هک کردن یکی از هوشمندانه‌‌ترین راه‌های دور زدن محدودیت‌های ایجاد شده توسط دولت روی شبکه اینترنتی و اطلاعات شخصی کاربران است.

 


9- یونگ کراکر

این دختر جوان یک مربی است که به دانش‌آموزان خود اصول اولیه هک را آموزش می‌دهد. یونگ که در شانگهای چین متولد شده است به دانش‌آموزان خود مهارت‌هایی مانند تغییر آدرس اینترنتی افراد، تغییر رمز عبور و... را آموزش می‌دهد.

او مقالات مختلفی نیز در خصوص هک منتشر کرده است. 

وی نام "Cracker" را برای نام‌خانوادگی خود انتخاب کرده است چرا که او می‌تواند نرم‌افزارهای زیادی را در زمان کوتاهی CRACK کند. 

او منبع اصلی درآمد خود را از طریق آموزش هک به افراد مختلف به دست می‌آورد.

 


10- ژیائو تیان

این هکر چینی یکی از برترین هکرهای زن دنیا است.
او هوش خود در این زمینه را در 19سالگی و زمانی که رهبری یک گروه هکری زنان با نام "تیم امنیتی دختران چین" را برعهده گرفت، نشان داد. این گروه بزرگترین گروه هکرهای زن با 2200 عضو است.

این گروه هکری تاکنون اقدامات خرابکارانه زیادی علیه موتور جست‌وجوی گوگل انجام داده‌اند. برای مثال در یک بازه زمانی آنقدر شدت این حملات زیاد و مکرر بوده است که گوگل ارائه بخشی از سرویس‌های خود در کشور چین را متوقف کرد.

این گروه هکری با گروه‌های هکری بزرگ دنیا نیز ارتباط دوستانه‌ای دارند.
بسیاری به خاطر ظاهر معمولی و شیکی که ژیائو دارد حتی تصور هم نمی‌کنند که او یک هکر خرابکار است.

منبع

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 27681
  • بازدید دیروز: 73342

افراد آنلاین:

425

اکنون ساعت   9:12 am به وقت تهران میباشد.

امروز: سه شنبه 21 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان