. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

نشانه ها و خصوصیات عینک خوب

PDF version
کل آرا: 215
تایید نهایی قاب عینک بهتر است توسط متخصص انجام شود بر اساس وضعیت دقیق عیوب انکساری و وضعیت بینایی افراد.

دکتر کی‌نژاد، اپتومتریست : اصولا عینک طبی همانطور که از نامش پیداست در حیطه اقلام و ابزارهای طبی و پزشکی است و قطعا در روند تجویز، انتخاب و ساخت عینک طبی باید از استانداردهای ویژه‌ای تبعیت شود و متخصصین اپتومتریست در این روند نظارت مستقیم داشته باشند. 

 

اصولا فرم صورت، رنگ پوستف رنگ مو و رنگ چشم افراد از پارامترهای مهمی هستند که در انتخاب فریم مناسب باید مد نظر قرار گیرند که بر مبنای وضعیت دقیق عیوب انکساری و نیازهای بینایی فرد توسط متخصص اپتومتریست مورد تایید نهایی قرار می‌گیرد. 

 

فریم باید به گونه‌ای باشد که میدان دید فرد را پوشش دهد و خطاهای اپتیکی را به حداقل برساند و به همین جهت است که تاکید می‌شود انتخاب نهایی فریم بر عهده متخصص باشد تا بر مبنای وضعیت دید فرد مناسب‌ترین فریم برای شخص انتخاب شود. 

 

دکتر کی‌‌نژاد درادامه مثال‌هایی ازاین موارد ذکر شده را عنوان کرد: به عنوان مثال برای افراد دارای بینی بزرگ و کشیده هستند، فرم بزرگ و ضخیم مناسب‌تر است و برای افرادی با صورت‌های گرد، فریم‌های مربعی شکل و کشیده مناسب است، دراشخاصی که رنگ پوست روشن دارد، عموم قالب‌های رنگی با چهره آنها سازگار است و رنگ چشم نیزبسیار مهم است برای اینکه رنگ قاب عینکی که انتخاب می شود کنتراست مناسب با رنگ چشم برقرار کند. 

 

عینک های فوتوکرومیک اصولا چسم را تا حد زیادی دربرابر امواج نور محافظت می‌کند و در موارد فوتوکرومیک بالا ممکن است تا حدی دید در شب را کاهش دهد و اصولا امروزه به طور فراگیر از عدسی‌های ضد انعکاس (آنتی رفلکس) استفاده می‌شود به ویژه برای افرادی که کار طولانی مدت با کامپیوتر، تلویزیون دارند و یا مدت طولانی رانندگی می کنند. 

 

دکتر کی‌نژاد درباره تاثیر عینک آفتابی و عدسی‌های ضد انعکاسی فنیر بیان کرد: عینک‌های آفتابی استاندارد (UV400) تا حد زیادی پرتوهای فرابنفش مضر و برخی اشعه های دارای انرژی بالا آسیب رسان به چشم را خنثی می‌کنند و معمولا برای حفاظت از بینایی استفاده از عینک‌‌های طبی استاندارد پیشنهاد می‌شود و برای افراد دارای عیوب انکساری عدسی‌های آنتی رفلکس توصیه می‌شود که می‌تواند تا حد زیادی چشم را در برابر امواج مضر محافظت می کند. 

 

دکتر کی‌نژاد در پایان عنوان کرد: تجویز و انتخاب عینک بر مبنای ویژگی‌های اختصاصی افراد صورت می گیرد بعضا برخی افراد برای دید نزدیک، از فرم های مخصوص دید نزدیک استفاده می کنند و برخی افراد از عدسی‌های تدریجی استفاده می‌کنند که به طور معمول در سنین پیرچشمی از این نوع عینک استفاده می‌شود و باید در انتخاب قاب‌های مربوط به عدسی‌های تدریجی ملاحظاتی در نظر گرفته شود و در نهایت تایید نهایی قاب مناسب زیر نظر متخصص اپتومتریست انجام گیرد چه از نظر زیبایی شناختی و چه از لحاظ طبی و فنی

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 26426
  • بازدید دیروز: 73344

افراد آنلاین:

211

اکنون ساعت   9:57 am به وقت تهران میباشد.

امروز: يكشنبه 26 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان