. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

نقش مهم بازدیدهای علمی- تخصصی در ایده‌پردازی و مهارت‌افزایی

PDF version
کل آرا: 438
نقش مهم بازدیدهای علمی- تخصصی در ایده‌پردازی و مهارت‌افزایی
حسن آزاد؛ دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به نقش مهم بازدیدهای علمی- تخصصی در ایده‌پردازی و مهارت‌افزایی، گفت: دانشجو باید از بدو ورود به دانشگاه با مفاهیم کسب‌وکار دانش‌بنیان آشنا شود.

حسن آزاد؛ دانشجوی دکتری مهندسی انرژی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان با مثبت ارزیابی‌کردن اقدامات انجام‌شده در حوزه نخبگانی، گفت: افراد مشمول آیین‌نامه‌های جدید می‌توانند با برخورداری از تسهیلات تعیین شده، مسیر حرکتی خود را تسهیل کنند.

وی افزود: لزوم حرکت کمک‌های مالی به سمت تسهیلات مهارت‌افزایی یک واقعیت کتمان ناشدنی است اما خود مستعدبرتر نیز باید به این تغییر نگرش، واکنش مثبت نشان دهد.

دانشجوی دکتری مهندسی انرژی با اشاره به لزوم حمایت مالی بیشتر از دانشجویان دوره دکتری، ادامه داد: مهارت‌افزایی امری است که دانشجو به محض ورود به دانشگاه و در همان دوره کارشناسی باید با آن آشنا شود و از همان ابتدا چارچوب‌های کارآفرینی و کسب‌وکار را بیاموزد تا در مقاطع بالاتر و یا پس از فارغ‌التحصیلی مسیر خود را از تئوری محض به سمت علم عملیاتی و درآمدزایی از دانسته‌ها سوق دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه تعداد بالایی از دانشجویان در مقاطع بالا خاصه دکتری به دلیل عدم‌مهارت هرگز نتوانسته‌اند از علم خود به خروجی مناسب برسند. ناگفته نماند برخی از اقدامات بنیاد ملی نخبگان مانند بازدیدهای تخصصی نقش مهمی در انگیزه‌بخشی به دانشجویان برای حرکت به سمت ایده‌پردازی و مهارت‌افزایی دارد. تعداد بالای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دوره دکتری را نیز باید به آنچه گفته شد، اضافه کرد. مسلماً در چنین شرایطی افراد نباید چشم به استخدام در دانشگاه و دولت داشته باشند. کسب مهارت و سپس استفاده از آن برای تبدیل علم به ثروت اجتناب‌ناپذیر است.

آزاد، شرکت‌ دانش‌بنیان را محلی مناسب برای فعالیت‌ نخبگانی دانست و با اشاره به لزوم کارگروهی در این عرصه اظهار داشت: می‌توان در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان و البته به شرط حمایت‌های مالی و معنوی دولت، در حوزه علم به فعالیت اقتصادی پرداخت. نکته مهم اینکه برای رونق و موفقیت این شرکت تنها ایده و عملیاتی‌شدن آن و در نهایت تولید محصول کافی نیست بلکه حضور در بازار رقابت و فروش به تخصص‌های دیگری مانند بازاریابی نیز نیاز دارد. بدون دانستن ادبیات بازار، دست مستعدبرتر برای موفقیت بسته است.

وی در پایان برقراری ارتباط بین مستعدان‌برتر را یکی از بسترهای مناسب برای موفقیت شرکت دانش‌بنیان قلمداد کرد و گفت: در صورت وجود ارتباط و تعامل نظام‌مند، می‌توان از ظرفیت و داشته‌های دانشجویان و دانش‌آموختگان دیگر رشته‌ها نیز بهره برد. در این موضوع بنیاد ملی نخبگان می‌تواند به عنوان پل ارتباطی بین مستعدان‌برتر ایفای نقش کند.

باز نشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 62756
  • بازدید دیروز: 71706

افراد آنلاین:

240

اکنون ساعت   9:35 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان