. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

نهراسیدن از شکست، ویژگی بارز کارآفرینان موفق است

PDF version
کل آرا: 1945
نهراسیدن از شکست، ویژگی بارز کارآفرینان موفق است
شریف با اشاره به نقش مهم خلاقیت، نوآوری و بازارمحور بودنِ محصول در کسب‌وکار دانش‌‌بنیان، اعتمادبنفس و نهراسیدن از شکست احتمالی را دو ویژگی بارز افراد موفق در عرصه کارآفرینی برشمرد.

حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: تفکر خلاق، نوآوری، بازارمحور بودن و نو ارزش‌آفرینی، تشکیل دهنده چرخه کارآفرینی هستند که تاکنون بعضی از این مراحل به صورت منظم در کشور شکل نگرفته است.

وی افزود: اغلب دانشجویان مهارت‌های لازم برای کسب‌وکار را در دانشگاه طی نکرده‌اند و به همین دلیل نمی‌توانند در عرصه شرکت‌های نوپا حضوری فعال داشته باشند.

شریف ادامه داد: تببین دقیق مفاهیم اساسی و اصلی مانند مراکز رشد، مراکز شتاب‌دهی و پارک‌های علم‌وفناوری لازمه موفقیت در حوزه کسب‌وکار دانش‌بنیان است از سوی دیگر ظهور سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر و شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار در استان‌ها نیز باید به وقوع بپیوندد تا بتوان منطقه را به اکوسیستم کارآفرینی تبدیل کرد.

رییس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به لزوم کارگروهی، آن را از مهمترین عوامل موفقیت در کسب‌وکار قلمداد کرد و اظهار داشت: متاسفانه اکثر گروه‌هایی که در رویدادهای کارآفرینی انتخاب و برگزیده می‌شوند بعد از مدتی از هم جدا می‌شوند زیرا هنوز فرهنگ کارگروهی در بین جامعه علمی نهادینه نشده است.

وی بیان داشت: بنیاد نخبگان فارس با کمک تیم‌های متخصص در حوزه کارآفرینی، در صدد است فرآیند کارآفرینی را بصورت کاملاً علمی دنبال کرده و زمینه را برای حضور مستعدان‌برتر در این حوزه فراهم کند. به همین منظور به جوانان خلاق در ۲۹ شهرستان استان فارس در قالب مدارس فصلی خلاقیت، شناسایی و مقدمات انجام کارتیمی آموزش داده می‌شود تا در قالب تورهای کارآفرینی و نوآوری با نحوه شکل‌گیری کسب‌وکار نوپا آشنا شوند.

شریف با اشاره به اقدامات انجام شده در بنیاد نخبگان فارس در حوزه کارآفرینی، تصریح کرد: از نیمه دوم سال ۹۴ تاکنون چندین کارگاه تجاری‌سازی و آشنایی با مفاهیم کسب‌وکار در استان برگزار شده است. همچنین سه رویداد کارآفرینی در زمینه‌های گردشگری و صنایع دستی، تجهیزات پزشکی، و حمل‌ونقل و لجستیک برگزار شد که تیم‌های برگزیده پس از گذراندن دوره پیش‌شتاب، جذب مرکز شتاب‌دهنده شیراز (که تنها مرکزشتاب‌دهنده خارج از تهران است) شدند.

وی در ادامه اعتمادبه‌نفس و نترسیدن از شکست احتمالی را از مهمترین ویژگی‌های افراد موفق در عرصه کارآفرینی برشمرد و گفت: خوشبختانه اکوسیستم کارآفرینی در استان فارس در حال شکل‌گیری است و با اجرای فازهای مختلف طرح شتاب‌دهی،  امید است در چند سال آینده، استان فارس در زمینه تأمین نیروی متخصص و کارآفرین بی‌نیاز شود.

 

منبع: بنیاد ملی نخبگان

بازنشر: سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 8522
  • بازدید دیروز: 83459

افراد آنلاین:

409

اکنون ساعت   2:21 am به وقت تهران میباشد.

امروز: شنبه 2 مرداد 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان