. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

پیش بینی اکونومیست از آینده صنعت جهان

PDF version
کل آرا: 1563
دسته بندی: 
ویژه نامه سال 2015 نشریه اکونومیست به بررسی وضعیت صنایع مهم جهانی در سال 2015 پرداخته است. به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، پيش بيني هاي اکونوميست نشان مي دهد طي سال 2015 مهمترين صنايع جهان روندي مثبت پيش روي خودشان خواهند داشت. اين روند در نهايت منجر به افزايش رشد اقتصادي جهاني نيز مي شود.

پیش بینی اکونومیست از آینده صنعت جهان/ خودروسازان به کدام سمت می روند
 

ویژه نامه سال 2015 نشریه اکونومیست به بررسی وضعیت صنایع مهم جهانی در سال 2015 پرداخته است.

به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، پيش بيني هاي اکونوميست نشان مي دهد طي سال 2015 مهمترين صنايع جهان روندي مثبت پيش روي خودشان خواهند داشت. اين روند در نهايت منجر به افزايش رشد اقتصادي جهاني نيز مي شود.
صنعت هوا-فضا به کدام سمت مي رود؟

پیمانکاران بخش دفاعی تحت انتقادات شدیدی قرار دارند. در آمریکا، کشوری که بزرگترین و قدرتمندترین صنعت نظامی را دارد، احتمالاً خط تولید 400 میلیارد دلاری اف-35 آمریکا آغاز به کار خواهد کرد. احتمالاً چینی ها نیز با پیشی گرفتن از انگلستان، فرانسه و آلمان، هزینه های دفاعی خود را در سال 2015 به 160 میلیارد دلار افزایش خواهند دارد. روند افزایش هزینه های نظامی در سایر کشورهای آسیایی ادامه خواهد داشت. هند که بیشترین میزان خرید سلاحهای آمریکایی را دارد، بودجه نظامی خود را با 12% افزایش به 38 میلیارد دلار رسانده است.

سال با نفت و بدون نفتپ

با افزایش رشد اقتصادی در سال 2015 میزان مصرف انرژی با افزایش تقاضا در حوزۀ نفت 3% افزایش خواهد یافت و به 94 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. پس از سالها وفور نعمت، غولهای بزرگ نفتی تلاش خواهند کرد تا در مسیر سرمایه گذاریهای کوچک قدم بگذارند. البته موفقیت شرکتهای بزرگ نفتی تا اندازه ای به میزان استخراج سنگ شیل در آمریکا نیز بستگی خواهد داشت. به مدد و لطف این نعمت در آمریکا، میزان تولید جهانی در وضعیت بسیار مطلوبی است و یکی از دلایل کاهش قیمت نفت در کنار عوامل ژئوپولیتیکی نیز همین مسئله است.

استخراج گاز شیل به موازات این مسئله، میتواند صادرات گاز مایع طبیعی (ال ان جی) را نیز تحت تأثیر قرار دهد. با آغاز به کار سابین پس(Sabine Pass) در ایالت لوئیزیانای آمریکا در سال 2015 این منطقه شاهد استخراج گاز طبیعی خواهد بود. افتتاح ترمینال واردات گاز در لهستان و لیتوانی در سال آینده به منظور کاهش وابستگی اروپا به گاز روسیه از دیگر تحولات در حوزۀ انرژی در سال آینده است.

رشد و افزایش تقاضا در آسیا و همچنین کاهش مشتریان گازهای آلوده، به تولیدکنندگان گاز کمک خواهند کرد تا آنها گاز تمیزتری تولید کنند. چینی ها که قصد داشتند فعالیتهای استخراجی در حوزۀ گاز شیل را با توجه به ذخایر بالایشان افزایش دهد به دلیل موانع ژئوپولیتیکی و نقص در تکنولوژی های استخراجی به تعویق خواهند انداخت.

رکورد زني صنايع غذايي

تولید گندم در سال آینده رکود می زند و با برداشت خوب در کشورهای اروپایی به 709 میلیون تن خواهد رسید و پیش بینی می شود از آمریکا به عنوان مهمترین و بزرگترین صادرکنندۀ گندم در جهان نیز پیشی بگیرد؛ پیش بینی می شود سهم صادرات گندم آمریکا در سال 2014- 2015 به 18% سقوط کند. آمریکایی ها که در پایان دهۀ 1990 28% از کل گندم جهان را تولید می کردند، سهم شان در سال آینده افت خواهد کرد. در سال 2015 وضعیت ذرت اندکی معلق خواهد بود، صادرکنندگان آمریکایی ذرت منتظرند ببینند که آیا چین ممنوعیت موجود بر روی واردات ذرت را تعلیق خواهد کرد.

چین بدین ترتیب 40% ذرت کمتر خواهد خرید؛ این میزان خرید البته برای چین سیاست کوتاه مدتی است؛ کشور ی که بزرگترین واردکنندۀ ذرت است. اما سیر تحولات جهانی سرنوشت دیگری را برای مزارع رقم می زند. رشد جمعیت، افزایش درآمدها در کشورهای توسعه یافته به رشد تورم کمک خواهد کرد. پیش بینی می شود تولید غلات در سال آینده از میزان تفاضا بالاتر برود و انبارها شاهد ذخیره این کالای اساسی باشد و متعاقباً قیمت آن نیز کاهش می یابد.

بهداشت و سلامت در صدر

نیروهای مخالف در سال 2015 در راستای بهبود خدمات بهداشت و سلامت اقدامات موثری انجام خواهند داد که منجر به بهبود در ارائه خدمات در این حوزه می شود. از سویی فشارها بر شرکتها و تأمین کنندگان خدمات بهداشتی از سوی دولتها به منظور کاهش هزینه ها بیشتر خواهد شد. از این رو پیش بینی می شود در سال 2015 هزینه ها در حوزۀ سلامت و درمان در سطح جهان به میزان 5% افزایش یابد. البته تفاوتها و اختلافات در مناطق مختلف جهان متفاوت خواهد بود.

خدمات درمان خصوصی و دولتی در خاورمیانه و شمال آفریقا به سرعت افزایش خواهد یافت. برخی از کشورهای ثروتمند نفتی اعم از عربستان سعودی و امارات متحده عربی تلاش خواهند کرد تا تأمین خدمات در این حوزه را در راستای سیاست تنوع بخشی در اقتصاد به کار گیرند. در هند نیز دولت جدید قول داده است تا بیمه های جهانی سلامت را وارد کشور کند که این مسئله می تواند هزینه ها را 18% افزایش دهد.

در ایالت متحده آمریکا نیز طرح بیمۀ درمانی ارائه شده از سوی اوباما با عنوان "اوباماکر" تحول زیادی در حوزۀ سلامت ایجاد کرده است. مثلا با این طرح بسیاری از شرکتهای آمریکایی 70% درمان یک کارگر تمام وقت را پرداخت می کنند. اما کشورهایی بحران زده ای همچون پرتغال، اسپانیا و یونان از کاهش خدمات بهداشت و درمان به دلیل بحران اقتصادی رنج خواهند برد.

منبع : خبرآنلاین

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 35344
  • بازدید دیروز: 70049

افراد آنلاین:

205

اکنون ساعت   11:43 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان