. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

چگونه خودکار اختراع شد؟

PDF version
کل آرا: 262
اولین مدل خودکار که امتیاز آن به ثبت رسیده مربوط به ۸۰ سال پیش می باشد. اما در واقع یک خودکار خوب مثل نمونه جدید آن، عملا تا قبل از سال ۱۹۴۳ توسعه نیافته بود.

چگونه خودکار اختراع شد؟

 

اولین مدل خودکار که امتیاز آن به ثبت رسیده مربوط به ۸۰ سال پیش می باشد. اما در واقع یک خودکار خوب مثل نمونه جدید آن، عملا تا قبل از سال ۱۹۴۳ توسعه نیافته بود.

مسئول و عامل اصلی این اختراع نیروی هوایی آمریکا بود، چرا که نیروی هوایی آمریکا یک نوع مخصوص از قلمی را درخواست نموده بود که خدمه ی هواپیما بتوانند در طول پرواز نیز از آن استفاده کنند.

آنها به قلمی نیاز داشتند که حتی در کاهش فشار هوا در ارتفاعات نیز جوهرش پخش نشود. این قلم تنها یک خودکار می توانست باشد. بنابراین خیلی سریع پس از این تقاضا که این نوع خودکار ساخته شد. 

بعدها این نوع قلم آن قدر مشهور شد که حتی مردم عادی نی زشروع به استفاده از آن نمودند.

خودکار از یک بدنه ی خالی فلزی یا پلاستیکی ساخته شده است و دارای یک کلاهک، یک فنر و یک جوهر پرکن یدکی یا با یک نوک برنجی نازک (برای نوشتن) می باشد که در یک انتهایش تعبیه شده است.

کلاهک محل نوشتن، که همان نوک خودکار باشد را کنترل می کند. فنر به نوک خودکار کمک می کند تا بالا و پایین برود. قسمت یدکی جوهر هم معمولا از جنس پلی تن است که با جوهر پر می شود.

جوهری که در خودکار استفاده می شود معمولا غلیظ است به طوری که جوهر نچکد. به هر حال با کمک خودکار می شود خطوط یکدست و صافی را بر روی کاغذ بر جای گذاشت.

خودکار استفاده های زیادی دارد. به هنگام استفاده از آن نباید از کاغذ لکه دار یا جوهری استفاده نمود. خودکار سریع می نویسد و جوهرش بر روی کاغذ نمی چکد. کلماتی که به وسیله خودکار نوشته می شوند، تحت تاثیر آب خراب نمی شوند و پخش نمی گردند.

استفاده از خودکار معایبی نیز دارد و آن این است که بر خلاف خودنویس نمی شود خطوط زیبا و پهنی با آن کشید و خودکار دست را سریعتر خسته می کند زیرا هنگام استفاده از آن فشار بیشتری اعمال می شود.

منبع: WeAre.ir

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 66787
  • بازدید دیروز: 71706

افراد آنلاین:

267

اکنون ساعت   10:49 pm به وقت تهران میباشد.

امروز: چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان