. .

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

کانسپت های خیره کننده پیشنهادی جهت رقابت پل لندن

PDF version
کل آرا: 300
دسته بندی: 
رونمایی از طرح های ارسالی به دبیرخانه رقابت پل جدید لندن با هدف متصل سازی ناین المز و پیملیکو. نسبت به طرح پیشنهادی احداث پل لندن به نام Garden Bridge همواره اعتراضاتی برمبنای طراحی، مکان و مدیریت این پل انجام گرفته است.
کانسپت های خیره کننده پیشنهادی جهت رقابت پل لندن

 

رونمایی از طرح های ارسالی به دبیرخانه رقابت پل جدید لندن با هدف متصل سازی ناین المز و پیملیکو. نسبت به طرح پیشنهادی احداث پل لندن به نام Garden Bridge همواره اعتراضاتی برمبنای طراحی، مکان و مدیریت این پل انجام گرفته است.

حال قرار است پل دیگری روی رودخانه تیمز این شهر زده شود که بار دیگر توجه مردم را به خود جلب کرده است. طرح های پیشنهادی برای پلی که قرار است ناین المز را به پیملیکو متصل کند برخی عالی و برخی هم بی ارزش هستند.


رقابت بر سر بررسی طرح های ارائه شده جهت پل رابط ناین المز به پیملیکو در اوایل ماه دسامبر سال گذشته میلادی اعلام شد، این پل قرار است بخشی از طرح نوسازی ناحیه ناین المز لندن باشد. 

تاکنون نیز 26 میلیون پوند (40 میلیون دلار آمریکا) به عنوان بخشی ازطرح نوسازی ناحیه به این پروژه اختصاص داده شده است، مسئولان تصمیم دارند تا از طرح منتخب پل به عنوان ابزار جلب سرمایه بیشتر استفاده نمایند. هزینه کلی حدود 40 میلیون پوند (62 میلیون دلار آمریکا) خواهد بود.

رییس شورای وندزورث و رییس علی البدل Nine Elms Vauxhall Partnership به نام راوی گوویندیا می گوید: "طرح پیشنهادی منتخب باید متناسب با معماری مدرن کناره جنوبی و حریم شیک بخش شمالی باشد. نقاط فرود در هر دو طرف پل باید به شکلی معقولانه با محیط اطرف خود ترکیب شود و از نظر عابران و دوچرخه سوارانی که از آن استفاده می کنند ترکیب یکدست و متجانسی داشته باشد." طرح های ارائه شده برای رقابت طی هفته جاری در لندن به نمایش عمومی درمی آیند. گذشته از این بر روی وب سایت رقابت نیز می توان طرحها را به صورت آنلاین مشاهده کرد.

البته پل هایی که طرحشان زده شده است بدون نام طراح به نمایش درآمده اند تا با قوانین رقابتی اتحادیه اروپا در زمینه نظرسنجی از عموم همخوانی داشته باشد. در ادامه تعدادی از طرح های جالب توجه را خدمت خوانندگان ارائه می کنیم.

هرچند این طرح را نمی شود زیباترین طرح ارائه شده دانست، اما خب زشت هم نیست. گذشته از بحث ظاهر به نظر می رسد طرح مذکور حول محور در نظرگرفتن فضایی بزرگ برای نشستن و میزبانی از رویدادهای مختلف برنامه ریزی شده است و قصد طراح صرفا اضافه سازی یک فضای تفریحی به پل نبوده است.

به این ترتیب جای اینکه صرفا از پل برای عبور بین این دو مقصد اضافه شود، توان بالقوه ای برای بدل ساختن پل به یک مقصد فرهنگی و اجتماعی در نواحی ناین المز و پیملیکو وجود دارد.

 

از میان تمامی طرح های پیشنهادی، این طرح به نظر مرتبط ترین می رسد. هرچند که بسیار بی تکلف و ساده است و شاید بیش از اندازه هم اینطور باشد ولی انحناهای ظریفی که در آن به کار رفته ، طرح نهایی را خوشایند و دلپذیرساخته، در عین حال افراد می توانند با کمترین دردسر از نقطه الف به ب برسند.

این نکته پیش خودمان بماند، اما مسیرهای سه لاینه این طرح، پل جنجالی Garden Bridge را به یاد آدم می آورد. با این وجود، گیاهان و فضای سبز در نظر گرفته شده و مسیرهای متصل که برای دسترسی به پل به سمت پایین و برای تماشای مناظر اطراف به سمت بالا امتداد می یابند جالب است.

علی رغم بچه گانه و ساده انگارانه به نظر رسیدن برخی قسمت ها، در این طرح، مواردی وجود دارد که باعث می شود آنرا جدی تر بگیریم. در نتیجه، صرف نظر از آبستراکت بودن و حتی به نسبت دیوانه وار بودن، باز هم درحقیقت طرحی مفرح است.ماه مارس هیئتی متشکل از گراهام استرایک، مهندس هنری باردزلی و پم الکساندر، از کمیسیون معماری و محیط ساخت(CABE) ، دور هم جمع شده و حداکثر چهار طرح را برای مرحله بعدی برمی گزینند.

قرار است طرح برنده اواخر سال جاری میلادی معرفی شود و تاییدیه ساخت را از شوراهای وندزورث و وست مینیستر اخذ کرده و قبل از اقدام به ساخت نیز شهردار لندن آنرا امضا خواهد کرد.

برای مشاهده طرح های ارائه شده به گالری تصاویر مراجعه کنید. 


منبع : کوی دانش 
باز نشر : سایت علمی نخبگان جوان

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما
و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 34627
  • بازدید دیروز: 70049

افراد آنلاین:

213

اکنون ساعت   11:30 am به وقت تهران میباشد.

امروز: پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان