. .

شما اینجا هستید

مطالب تصادفی در سایت علمی نخبگان جوان | com.نخبگان

پیغام خطا

User warning: The following theme is missing from the file system: shoma5. For information about how to fix this, see the documentation page. در _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (خط 1156 از /home/javan/domains/nokhbegan.co/public_html/includes/bootstrap.inc).

کشف شگفت انگیز هسته درونی هسته زمین

PDF version
کل آرا: 124
دسته بندی: 
تیمی از محققان دانشگاه ایلینویز و دانشگاه نانیانگ چین با استفاده از فناوری خوانش زلزله دریافته اند هسته درونی کره زمین خود دارای یک هسته درونی است.

کشف شگفت انگیز هسته درونی هسته زمین
 

تیمی از محققان دانشگاه ایلینویز و دانشگاه نانیانگ چین با استفاده از فناوری خوانش زلزله دریافته اند هسته درونی کره زمین خود دارای یک هسته درونی است.

بررسی های دانشمندان نشان می دهد این هسته درونی دارای ویژگی های شگفت انگیزی است که اطلاعات مهمی درباره کره خاکی در اختیار زمین شناسان قرار خواهند داد.

گرچه هسته درونی زمین کوچک است (کوچک تر از ماه)، این مولفه می تواند اطلاعاتی درباره چگونگی شکل گیری زمین، تاریخ و فرآیندهای دینامیک موجود در پس آن ارائه دهد. این موضوع درک جامعه علمیاز آنچه در اعماق کره خاکی می گذرد را افزایش می دهد.

محققان از امواج لرزه ای زمین لرزه ها برای اسکن کردن زیر سطح زمین استفاده می کنند و تیم علمی حاضر در این مطالعه، از فناوری استفاده کرد که داده ها را نه از شوک اصلی زلزله بلکه از امواجی جمع آوری می کند که پس از زمین لرزه مرتعش می شوند.

دانشمندان حاضر دریافتند هسته درونی زمین که زمانی تصور می شد از یک گلوله منجمد آهنین تشکیل شده، دارای ویژگی های ساختاری پیچیده ای است. تیم علمی، هسته درونی، درونی مجزایی را یافت که قطر آن نصف قطر هسته درونی کلی است. 

بلورهای آهن در لایه خارجی هسته درونی از سمت شمال به جنوب آرایش شده اند، با این حال، هسته درونی، درونی زمین از بلورهای آهنی تشکیل شده که تقریبا از جهت شرق به غرب آرایش شده اند.

نه تنها بلورهای آهنی در هسته درونی، درونی به طور متفاوتی آرایش شده اند، بلکه این مولفه ها رفتار متفاوتی از اجزای موجود در هسته درونی دارند. این بدین معناست که هسته درونی، درونی می تواند از نوع متفاوتی از بلور تشکیل شده باشد.

یافته های جدید نکته های جالبی درباره چگونگی تکامل هسته درونی زمین و همچنین خود کره خاکی ارائه می دهند.جزئیات این بررسی در مجله Nature Geoscience ارائه شده است.

منبع : ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

ویژه های سایت

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان

معرفی فناوران در تمامی رشته ها به سازمان ها و ارگان های طرف قرارداد رسانه برخط نخبگان جوان ...

مشاوره و اخذ استاد راهنما

هسته ی علمی رسانه بر خط نخبگان جوان با بیش از 180 نفر دکترا و اعضای هیات علمی دانشگاه ها و اساتید...

و دیگر خدمات رسانه بر خط نخبگان جوان
مشاوره و اخذ استاد راهنما

نظر سنجی

  • تعداد مقالات: 2,156
  • بازدید امروز : 29222
  • بازدید دیروز: 75259

افراد آنلاین:

283

اکنون ساعت   8:39 am به وقت تهران میباشد.

امروز: دوشنبه 27 ارديبهشت 1400

 

اینستاگرام: @majles.e.javan تلگرام: @majles.e.javan

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت com.نخبگان مجاز است
استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد
مسئولیت مطالب ارسالی کاربران بر عهده سایت علمی نخبگان جوان نمی باشد

تهیه و تنظیم مطالب: com.نخبگان