دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 72

موضوع: *عجـــایب دنیـــای پزشــکی*

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مديريت
    ارسال تشکر
    2,734
    دریافت تشکر: 6,835
    قدرت امتیاز دهی
    110
    Array

Ok پاسخ : عجایب دنیای پزشکی

نوزادی در هند متولد شده است که دو صورت دارد

نوزاد دختری با دو صورت در دهکده ای در شمال هندوستان در ۲۵ مایلی شرق دهلی متولدش شده است . از نکات جالب توجه آن است که این کودک بدلیل شباهت صورت به یکی از الهه های هندو از طرف مردم بسیار مورد توجه قرار گرفته است .
    به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، مردم روستا به شادی و پایکوبی مشغولند زیرا آنها فکر می کنند این کودک برایشان نعمت و خوشبختی به ارمغان خواهد آورد.

این کودک که نامش لالی می باشد یک مورد بسیار کمیاب از دوباره کاری تکثیر جنینی است و در این مورد غیر از گوشهای این کودک ، همه ويژگی هاى مربوط به صورت لالى دوبار تكثير شده‌اند . او دو دماغ ، دو جفت‌ لب و همچنین دو جفت‌ چشم دارد .
    لالی در ۱۱ مارس هشت ساعت بعد از تولد در میان انبوه مردمی که برای دیدن او آمده بودند بیمارستان را ترک کرد .

پدر این طفل که نامش ويناد سينگه است ، می گوید : ” دختر من خوب است او برای ما یک نعمت است .” سینگه کارگر یک مزرعه است و ۲۳ سال سن دارد و ظاهراعلاقه زیادی به بچه خود دارد .
    والدين لالى در فوريه ۲۰۰۷ ازدواج‌كرده بودند. لالى بچه اولشان است.

سينگه گفت او دخترش را به يك بيمارستان در دهلى نو برد دكترها برای اطمینان از سلامتی کودک به او انجام یک سى تى اسكن را پيشنهاد كردند تا از سلامت اعضای داخلی کودک اطمینان حاصل کنند اما سينگه گفت : ” این کار غیر ضروری بود و من مانع از آن شدم . زیرا کودک من به راحتی دارد زندگی می کند ”

سابيرعلى مدیر بیمارستانی که لالی در آن متولد شده است می گوید اهالی بعد از آنکه فهمیدند این کودک دو چهره دارد در پشت درهای بیمارستان ازدحام کردند ، گویی الهه ای ظهور کرده است

سابیر علی می گوید حالتی که لالی به آن دچار است معمولا با اختلالات پیچیده ای همراه است که سلامت طفل را تهدید می کند ، اما ظاهرا لالی با سلامتی کامل یک ماه گذشته را پشت سر گذاشته است .
    علی اضافه کرد ” در حال حاضر این کودک يك زندگى عادى بدون مشکلات تنفس را می گذراند “، على گفته ، احتمالا این کودک در حاضر حاضر به جراحی نیاز ندارد.
    این کودک با دو دهان شیر می نوشد و در یک زمان با چها ر چشم به دنیا نگاه می کند

روستاییان هندوستان مردمی شدیدا خرافاتى هستند و تولد این دختر را به عنوان بازگشت الهه دليرى هندوها می دانند ، این الهه يك خدايى آتشين با سه چشم است که تعداد زیادی دست دارد و به طور سنتى به وسیله هندوهای این کشور پرستش می گردد .

هر روز حدود ۱۰۰ نفر به دیدار این کودک می آیند او را لمس می کنند ، پول و اجناس قیمتی به او هدیه می کنند تا رستگار و خوشبخت شوند . ، سينگه گفت :” لالى هديه از طرف خدا برای تمام روستا است. این طفل روستای ما را به شهرت جهانی رسانده است .”

مردم دهکده می خواهند یک معبد برای او بسازند . کدخدای ده می گوید: ” من دارم به استاندارى نامه می نويسم تا پول لازم برای ساخت معبد را فرهم کنیم و مطمئن باشید ما به والدين او کمک خواهیم کرد تا او را بزرگ کنند . “،
    ما مطمئنیم اگر این کودک ( الهه دلیری ) در نقطه ای دیگر از جهان متولد می شد سرنوشت جداگانه ای می داشت .

اللهم عجل لولیک الفرج

اگر حجاب ظهورت وجود پست من است
    دعا كن كه بميرم چرا نمي آيي؟

2. کاربرانی که از پست مفید MR_Jentelman سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    M.Sc. in microbiology
    ارسال تشکر
    826
    دریافت تشکر: 934
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : عجایب دنیای پزشکی

«پروتریواج پاتیل»، از زمان تولد از یک بیماری نادر ژنتیکی به نام پرمویی hypertrichosis یا سندرم Werewolf رنج می‌برد. او یکی از 50 نفری است که در کل دنیا مبتلا به این بیماری هستند.

تا به حال خانواده پروتریواج تلاش کرده‌اند که از راه‌های مختلفی بیماری فرزندشان را درمان کنند، آنها هومئوپاتی، داروهای سنتی هندی و لیزر را امتحان کرده‌اند، اما از هیچ کدام از این درمان‌ها نتیجه‌ای نگرفته‌اند.

در حال حاضر او امیدوار است که پزشکان راهی برای درمان بیماری او پیدا کنند.
    موهای ضخیمی که صورت پروتریواج را فراگرفته است باعث شده است که او از بیم نگاه خیره و بیرحمانه مردم، به ندرت از خانه‌اش که در دهکده‌ای در هند قرار دارد، خارج شود.
    وقتی پروتریواج به دنیا آمدند، بعضی از ساکنان دهکده به مادرش گفتند که او زاده خدا است، در حالی که بعضی دیگر او را موجودی ماوراء طبیعی و بدشگون می‌دانستند.
    با وجود قیافه غیرعادی، پروتریواج یک دانش‌آموز سالم، ورزشکار و محبوب در مدرسه است.
    به هایپرتریکوزیس ارثی، سندرم گرگ‌نمایی یا Werewolf هم گفته می‌شود، این نام‌گذاری برخاسته از افسانه‌های اساطیری است. این بیماری می‌تواند به صورت موضعی باشد و یا به صورت فراگیر کل بدن و اندام‌های یک شخص را درگیر کند. در این بیماری معمولا چشم و کف دست و پا درگیر نمی‌شود. هایپرتریکوزیس می‌تواند خفیف یا شدید باشد.
    درطوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است
    می رسد روزی که بی من روزها را سر کنی
    می رسد روزی که مرگ عشق را باور کنی
    می رسد روزی که تنها در کنار عکس من
    نامه های کهنه ام را مو به مو از بر کنی

4. 2 کاربر از پست مفید هیوا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    M.Sc. in microbiology
    ارسال تشکر
    826
    دریافت تشکر: 934
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

مرد باردار!!!!!!!!!

توماس بتی مردی که با اعلام خبر بارداریش دنیا را شگفت زده کرد.
    توماس بتی در مقابل دوربین های تلویزیونی شکم باردار خودش را نشان داد

توماس بی تای قبلا یک زن بود ولی نام او تریسی لانگودینی بود اما او تصمیم گرفت که تغییر جنسیت بدهد .پس از تغییر جنسیت با همسر فعلی خود نانسی ازدواج کرد ولی اکنون بدلیل ناتوانی همسرش برای باردار شدن ,زحمت حاملگی را پذیرفته و....
    توماس زمانيكه در سن 20 سالگي با نام تريسي لانگوديني و بعنوان يك زن در ايالت اوريگان امريكا زندگي ميكرد, تصميم به تغيير جنسيت گرفت .او به كمك تيغ جراحان كليه قسمتهاي بيروني زنانگي اش را جراحي كرده و آلت مردانگي را به او پيوند زدند.اما در زمان جراحي او از پزشكان خواست اجزاي دروني زنانگي اش مثل رحم را از بدن او خارج نكنند.مدتي بعد او به آقاي توماس تبديل شد .آقاي توماس كه اكنون 34 ساله هستند, ده سال پيش با نانسي همسر فعلي 45 ساله اش ازدواج نمود. پس از مدتي كه تصميم به بچه دار شدن گرفتند متوجه شدند كه همسرش قادر به بچه دار شدن نيست.پس از مدتي آنها تصميم گرفتند كه نطفه را در رحم آقاي توماس بگذارند. اين عمل نيز با موفقيت برگزار شد و آقاي توماس اكنون 8 ماهه حامله هستند.او گفته است كه اگر همسرش قادر بود كه باردار شود او به هيج وجه به اين كار تن نميداد . ولي از آنجا كه آنها مايل به بچه دار شدن بودند و تنها انتخاب آنان به توصيه پزشكان رحم اجاره اي بود او به اين فكر افتاد هيچ كس ديگر بهتر از خودش نميتواند مواظب جنين باشد و به موضوع اهميت دهد. او ميگويد كه حتي برادرش هم اين موضوع را نتوانست درك كند و از من دوري كرد و گفته است كه خدا ميداند چه هيولايي متولد خواهد شد.او و همسرش نانسي كه يك شركت چاپ در شهر “بند” زندگي كاملا معمولي داشتند تا اينكه مورد بچه پيش آمد و همه چيز را تحت تاثير قرارداد.توماس ادامه ميدهد كه بعضي از خانواده و بستگان همسرم حتي نميدانستند كه من در ابتدا زن بوده و تغيير جنسيت داده ام و در نتيجه موضوع براي همه گيج كننده و غير قابل قبول بود . توماس ميگويد كه مطمئن است كه او پدر و نانس مادر خوبي براي دخترشان خواهند بود. وقتي از او سئوال شد كه چه احساسي دارد او پاسخ داد باورنكردني است! او همچنين گفته است كه بسياري از پزشكان امريكايي بدليل اعتقادات مذهبي حاضر به ديدن ما نميشدند و حتي مرا بعنوان مرد نميشناختند وبسيار لحظات سختي بود. توماس مضافا گفت كه گرچه باور موضوع براي ديگران مشكل است ولي واقعيت ماجرا اين است كه جنيني در درون من روز به روز رشد ميكند و بزودي هم متولد خواهد شد.ما نميخواهيم كه كسي ما رادوست بدارد فقط مايليم كه ديگران با اين موضوع كنار آمده و مارا بحال خود بگذارند. چندي پيش او در مقاله اي در يكي از مجلات متعلق به گي ها مطلبي در مورد سرگذشت و چگونگي عكس العمل و برخورد ديگران با اين موضوع را نوشت. او اكنون منتظر تولد دخترش تا 4 هفته ديگر ميباشد. او همچنين گفت حاملگي من چيزي از مردانه گي من كم نميكند.
    عکسی از دوران زن بودن توماس که یک ملکه بود ! :

او پذیرفت که هیچکسی نمی تواند درک کند چرا او همسر 45 ساله اش خواستند بچه دار شوند
    توماس بتی گفت وقتی بچه اش به اندازه کافی بزرگ شود همه حقایق را به او خواهد گفت چقدر والدینش عاشق هم بودند و چقدر نیز عاشقانه او را دوست خواهند داشت

توماس بتی متولد هاوائی است او تصمیم گرفت به روش تلقیح مصنوعی حامله شود 5 سال پس از اینکه همسرش بدلیل بیماری رحم اش را خارج کرد ، او گفت اگر نانسی می توانست حامله شود او هرگز حامله نمیشد
    بتی گفت از واکنش مردم پس از تولد بچه خیلی می ترسد
    من می خوام اینکارو آسان کنم برای زوج های شبیه ما ، اما من می ترسم از واکنش مردم نسبت به زندگی ما ، من نمی خوام زندگی که دارم رو از دست بدم ، من می دونم این چیز خیلی سختی برای بسیاری از مردم است که درک کنند .
    اما فقط برای ما این یعنی اینکه ما زن و شوهری هستیم که یه بچه خواهند داشت

وی در پاسخ به سئوالی با عنوان اینکه "چرا از زنتان بچه نمی خواهید و خودتان می خواهید بچه دار بشوید؟" گفت "همسرم دو بچه دارد و من هرچقدر هم که مرد باشم باز هم زایمان را دوست دارم و از زمانی که خودم را شناختم اینگونه هستم!"
    وی درحالی که به شکمش دست می زند در مورد دختر آینده اش می گوید: "او پرنسس کوچولوی بابایش است!"
    و سرانجام : وضعیت بسیار طبیعی است و جنین نیز سالم سالم است. مسأله ای وجود ندارد و بچه بدنیا آمد.

درطوفانهای زندگی باخدا بودن بهتر از ناخدا بودن است
    می رسد روزی که بی من روزها را سر کنی
    می رسد روزی که مرگ عشق را باور کنی
    می رسد روزی که تنها در کنار عکس من
    نامه های کهنه ام را مو به مو از بر کنی

6. 2 کاربر از پست مفید هیوا سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

دومين عمل سزارين به روش هيپنوتيزم در ايران

خبرگزاری فارس: عمل سزارین با هیپنوتیزم برای دومین بار در دنیا و در ایران انجام شد. سارا توسلی به عنوان دومین مادر ایرانی، فرزند خود را با انجام عمل سزارین و با استفاده از هیپنوتیزم بدون بیهوشی در بیمارستان پیامبران تهران به دنیا آورد.

دکتر رویا خدایی متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح این عمل سزارین گفت که وضعیت بالینی مادر و پسرش در حال حاضر مناسب است و آنها در سلامتی کامل به سر می‌برند. این عمل جراحی با القای بی‌دردی از طریق هیپنوتیزم حدود یک ساعت طول کشید و به گفته پزشک جراح، تنها مشکل آن خونریزی مختصری بود که به علت کنترل خونریزی زیرعروق بیمار، زمان زیادی گرفت، اما با وجود این مادر در هوشیاری کامل به سر می‌برد.
    حسین الماسیان متخصص هیپنوتراپی و عضو تیم این عمل جراحی گفت هیپنوتیزم می‌تواند بسیار قوی باشد، ولی در مواردی ممکن است بیمار به دلیل فشارهای زیادی مثل جا انداختن رحم، تغییر وضعیت داده و درد را احساس کند، اما این مادر دردی حس نمی‌کند و نوزاد او سالم است. سارا توسلی دقایقی پس از تولد نوزادش در یک گفت‌و‌گوی کوتاه با خبرگزاری دانشجویان، از موفقیت این جراحی بدون درد و تولد فرزندش در سلامت و آرامش کامل ابراز خرسندی کرد. این عمل زایمان ابتدا به علت آرامش مادر و کودک قرار بود که به صورت طبیعی انجام شود، اما به علت سرعت رشد جنین، به عمل سزارین تغییر کرد.

8. 3 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

جراحی جمجمه با دریل خانگی

ایسنا : از مهمترین ویژگی های یک پزشک برای نجات زندگی بیمارش، علاوه بر دانش وی در زمینه پزشکی، قدرت تصمیم گیری و جسارت اوست. نمونه بارز این خصیصه را در دکتر کارسون استرالیایی می توان دید. او با دستگاه دريل خانگي، جمجمه يك پسر نوجوان را سوراخ كرد تا جان وي را از مرگ نجات دهد.
    به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، در بيمارستاني كه اين پزشك كار مي‌كرده ابزار لازم براي انجام اين عمل جراحي وجود نداشت و در نتيجه وي مجبور شد با دريل جمجمه بيمار خود را سوراخ كرده و لخته‌هاي خوني را از عروق مغز بيمار خارج سازد.

دكتر راب كارسون اين عمل جراحي استثنايي را روي پسر نوجوان 13 ساله به نام نيكلاس رسي انجام داد. نيكلاس در حادثه‌اي از دوچرخه افتاده بود و دچار ضربه مغزي شده بود.

دكتر كارسون مي‌گويد كه پيش از اين هرگز اين عمل را انجام نداده بود و در تمام طول جراحي بايد با يك جراح مغز واعصاب در ملبورن در تماس مي‌بود تا از طريق وي راهنمايي شود.

پدر نيكلاس اظهار داشت كه تلاش اين پزشك جان پسرش را نجات داد. بلافاصله پس از سقوط نيكلاس از روي دوچرخه حال وي خوب بود اما مدتي بعد مادر وي كه پرستار است موجب برآمدگي در سر پسرش شد و تصميم گرفت او را به يك بيمارستان محلي ببرد.

دكتر كارسون تاكيد كرد: پس از جراحي و خارج كردن لخته‌هاي خون متوجه شديم كه تصميم درستي گرفتيم.

10. 2 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    chemistry
    ارسال تشکر
    14,444
    دریافت تشکر: 12,376
    قدرت امتیاز دهی
    1152
    Array

Exclamation پاسخ : عجایب دنیای پزشکی

دختری که به آب حساس است، حتی عرق کردن!

اشلی موریس نمی‌تواند به دریا برود و شنا كند یا به یك حمام داغ برود و یا حتی از یك باران زیبا بعد از یك روز كاری پر استرس لذت ببرد، چرا كه او به آب حساسیت و آلر‍‍ژی دارد.
    حتی عرق كردن نیز موجب می‌شود كه روی بدن این دختر، جوش‌های دردناكی بوجود بیاید.

اشلی كه در ملبورن استرالیا زندگی می‌كند، به آب در هر دمایی كه باشد حساسیت دارد. این حساسیت از سن 14سالگی آغاز شده و تا امروز كه 19سال سن دارد، ادامه یافته است.
    او از یك بیماری پوستی نادر رنج می‌برد كه فقط تعداد بسیار معدودی در كل جهان به این بیماری مبتلا هستند.
    مدتی در سایت نیستم، لطفا سوالات شیمیایی خود را دربخش سوالات تالار شیمی بپرسید

12. 3 کاربر از پست مفید *مینا* سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مديريت
    ارسال تشکر
    2,734
    قدرت امتیاز دهی
    110
    Array

بریتی” و ” ابی ” دو انسان با یک بدن

هرگاه صحبت از دوقلوهای بهم چسبیده بشود . ما فارسی زبانان ، دوقلوهای ایرانی به نام های لاله و لادن را به یاد می آوریم . اما در این مقاله ما به بررسی دوقلویی خواهیم پرداخت که واقعا متحیر کننده هستند . دوقلویی به نام های بریتی ( brittany hensel) و ابی (abby hensel) .

آنها واقعا دوقلوهای متحیرکننده ای هستند . نمی توانیم انکار کنیم که وقتی برای تهیه مقاله به منزلشان مراجعه کردیم واقعا تحت تاثیر قرار گرفتیم .
    این دو در بسیاری از اندام های بدن مشترک هستند و در واقع نمونه ای بسیار نادر در جهان محصوب می شوند . ما توقع داشتیم که یکی از آن دو و یا برادر و خواهرشان در را به رویمان باز کند ولی وقتی یک انسان با دوسر در را به رویم باز کرد ، به ناگاه مات و مبهوت در جلوی در خشکمان زد . بله یک انسان با دو سر .
    گویی همیشه منتظر ما و امثال ما هستند . آنها از بس انسان های خشک شده و متحیر را در مقابل خود دیده اند . رفتار ما برایشان چیز عادی بنظر می رسید .

رفتار گرم و دوستانه آن دو باعث شد که محیط برایمان خیلی سریع طبیعی گردد. شجاعت و قدرت برقراری ارتباط آنها واقعا قابل تحسین است .
    این دو یک انسان با دو سر هستند . و یا دو انسان با یک تنه ، زمان تولدشان ، دوازدهم مارس سال ۱۹۹۰ میلادی در مینسوتای امریکا است . ” بریتی” قل سمت چپ و “ابی” قل سمت راست است . “ابی” آرامتر است و “بریتی” سر زبان دارتر بنظر می رسد . این دو نفر دو طناب نخاعی جداگانه دارند و از استخوان بهم متصل هستند . دارای دو معده ، ۳ شش و دو بازو هستند ( البته یک بازوی کاذب و بی استفاده نیز داشتند که در وسط دو سر واقع شده بود و مانع از فعالیت آن دو می شد که در دوران نوزادی بوسیله جراحی برداشته شد . ).
    از آنها پرسیدم شما در زندگی و روابط اجتماعی مشکلی ندارید .
    در جواب ما “بریتی” بدون مکث گفت :
    خوب مطمئنا مشکلات کوچکی داریم ولی در کل ، نه ما مشکلی نداریم .خوب ما هم مانند دیگران هستیم . و تمام کارهایمان را خودمان انجام می دهیم . مثلا رانندگی می کنیم . به دبیرستان می رویم ، شنا ، گردش و فعالیت های دیگری که همه انجام می دهند را ما هم انجام می دهیم .

در مورد اوقات فراغت و تنهایی شان پرسیدم . ( البته خودمان می دانستم تنهایی برای آنها مفهومی دیگر دارد تنهایی برای آنها اوقات با هم بودن است).
    در این رابطه “ابی” می گوید :
    خوب ما خیلی با هم صحبت می کنیم و البته با تلفن هم زیاد صحبت می کنیم . همچنین اوقات زیادی را پای اینترنت می گذرانیم . آهنگ های زیاد و متنوعی هست که ما علاقه مند هستیم و با هم گوش می کنیم . و “بریتی” با خنده می گوید البته خیلی هم با هم عکس می گیریم .
    در محیط مدرسه رفتار همکلاسی ها هم کاملا با آنها طبیعی است و دقیقا برای آن دو دو شخصیت و دو هویت مستقل را در نظر می گیرند .اما از نظر دبیرشان مشکل اصلی در هنگام امتحان است. آنها به راحتی می توانند برگه امتحانی همدیگر را ببینند و از جواب همدیگر به سوالات آگاه گردند. او می گوید : “ابی” اکثر سوالات را با شرح کامل پاسخ می دهد ولی “بریتی” دوست دارد سوالات را کوتاه و مختصر پاسخ دهد . ولی اینکه واقعا آیا آن دو از برگه هم تقلب می کنند را هیچ کس نمی داند مگر خودشان و خدایشان .

گزارش به پایان می رسد و ما با “ابی ” و “بریتی ” خداحافظی می کنیم و من در راه برگشت به هیچ چیز نمی اندیشم جز این مطلب که ” انسان اشرف مخلوقات است که می تواند اینچنین خود را با محیط سازگار سازد . ”

اللهم عجل لولیک الفرج

14. 3 کاربر از پست مفید MR_Jentelman سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مديريت
    ارسال تشکر
    2,734
    قدرت امتیاز دهی
    110
    Array

پری دریایی ، در آب های مازندران صید شد

صیادان منطقه غرب مازندران در هنگام صید به موجودی برخورد کردند که به قول اهالی جن دریایی است نه پری .

ویرایش توسط MR_Jentelman : 22nd July 2009 در ساعت 10:07 PM

16. 4 کاربر از پست مفید MR_Jentelman سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مديريت
    ارسال تشکر
    2,734
    قدرت امتیاز دهی
    110
    Array

اميليا نوزادی که در زمان تولد فقط 280 گرم وزن و 24 سانتي‌متر قد داشت. تقريبا هم‌ اندازه يك خودنويس بود

در ۲۴ اكتبر ۲۰۰۶ يكي از اتفاقات نادر در دنياي علم پزشكي رخ داد كه توجه بسياري از متخصصان و دانشمندان اين علم را به خود جلب كرد. اين حادثه نادر تولد نوزادي بود كه عنوان كم سن‌ترين و كوچك‌ترين نوزاد زنده و سالم جهان را از آن خود كرد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، اين نمونه يك نوزاد دختر بود كه در پنج و نيم ماهگي در كلينيكي در “ميامي” آمريكا به دنيا آمد. بر اساس آمار و اطلاعات دانشگاه” يووا “ تا به حال نوزادي با سن كمتر از ۲۳ هفته و با اين سلامت و شانس زندگي در جهان به دنيا نيامده است.
    شانس زنده ماندن اين نوزاد كه ” اميليا تيلور” نام دارد بعد از تولد با توجه به وضعيتي كه داشت از نظر پزشكانش بسيار كم بود. ” اميليا ” در ۲۴ اكتبر ۲۰۰۶ بعد از ۲۱ هفته و شش روز كه در بدن مادرش به سر برده بود به دنيا آمد.

تولد زودرس

پزشكان هر چقدر تلاش كردند نتوانستند از تولد زودرس اين نوزاد جلوگيري كنند و سرانجام با عمل جراحي سزارين به دنيا آمد. اين نوزاد در زمان تولد فقط ۲۸۰ گرم وزن و ۲۴ سانتي‌متر قد داشت. تقريبا هم‌اندازه يك خودنويس با اين حال او مي‌‌توانست تحت مراقبت ويژه پزشكان نفس بكشد و با تلاش فراوان گريه مي‌‌كرد.

مادر” اميليا “، خانم “ سونيا تيلور” مي‌‌گويد: ما هر روز لحظه شماري مي‌‌كرديم تا بالاخره فرزندمان اين آمادگي را پيدا كند تا با ما به خانه بيايد و يك زندگي معمولي را آغاز كند. رشد و تكامل خوب اين نوزاد در چند ماه اول حیات پزشكان را حيرت‌زده كرد . به‌طوري كه تقريبا پس از چهار ماه بستري بودن در اين كلينيك نوزاد این آمادگي را پیدا کرد كه با والدينش به خانه برود.

وزن اين كودك در زمان رفتن به خانه يك كيلو و هشتصد گرم است. يعني تقريبا شش برابر لحظه تولدش. ” سونيا ” مادر نوزاد از اين‌ كه مي‌‌توانست فرزندش را با خود به منزل ببرد و مانند بقيه مادرها خودش بدون كمك پزشكان از او مراقبت كند، بسيار خوشحال بود و احساس خوشبختي مي‌‌کرد .

او می گوید: اصلا براي من قابل تصور نبود كه فرزندم به اين زودي بزرگ شود. اگرچه اكنون ۱/۸ كيلوگرم وزن دارد اما با توجه به شرايطش در زمان تولد براي من يك كودك تپلي و بامزه به نظر مي‌‌آيد و واقعا او را دوست دارم.

دکتر “ ويليام اسمالينگ” پزشك متخصص اين نوزاد، ” اميليا ” را به عنوان كوچك‌ترين و كم‌سن‌ترين نمونه كه تا به حال با آن برخورد كرده، بچه‌اي خارق‌العاده می نامد

و ی می گوید: مراقبت از ” اميليا “ در ماه‌هاي گذشته براي ما واقعا يك وظيفه ناشناخته و نامعلوم بود چرا كه ما تا به حال از جنيني در اين سن كم خارج از رحم مادرش مراقبت نكرده بوديم. ما حتي نمي‌‌دانستيم فشار خون نرمال اين جنين بايد چند باشد اما حالا با توجه به سرنوشت خوب و باورنكردني اين كودك بايد در استاندارد‌هاي انجمن پزشكي اطفال آمريكا تجديد‌نظر كرد چرا كه تا قبل از اين مورد از نظر استانداردهاي اين انجمن يك كودك كمتر از ۲۳ هفته به عنوان مورد نامناسبي براي زنده ماندن شناخته مي‌‌شد اما با اين اتفاق بايد اين استاندارد تغيير كند. امروز ما فهميديم كه مي‌‌شود به نوزاداني شانس زندگي داد كه تا ده سال پيش شانس زندگي براي آنها غيرممكن بود.
    دکتر “ اسمالينگ “ در ادامه گفت: اميليا بعد از مرخص شدن از بيمارستان توانست مانند بچه‌هاي معمولي در يك تخت معمولي بخوابد و به صورت معمولي تغذيه شده و با شيشه شير بخورد. قابل توجه است كه اميليا از طريق لقاح مصنوعي ايجاد شده بود.

اللهم عجل لولیک الفرج

18. 4 کاربر از پست مفید MR_Jentelman سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

پیش فرض تصوير جراحي كسي كه خود را جراحي كرد !!

سال ۱۹۶۴، دكتر روگوزوف، در ۲۷ سالگي مقيم ايستگاهي در قطب جنوب بود. در اين زمان او تشحيص داد كه مبتلا به آپانديسيت حاد شده است. شرايط او داشت بدتر مي‌شد و به خاطر شرايط آب و هوايي، هواپيمايي نمي‌توانست فرود بيايد. به همين خاطر او تصميم گرفت، خودش را عمل كند.
    او با بيهوشي موضعي عمل را شروع كرد، در حين عمل، هواشناس ايستگاه، ريتراكتور (وسيله‌اي كه دو سوي برش جراحي را مي‌گيرد و برش را باز نگه مي دارد) را برايش نگه داشت، راننده ايستگاه آينه‌ را براي او نگه داشته بود، دانشمندي هم وسايل عمل را به او مي‌داد.
    دكتر روگوزوف در حالت خم‌شده به جلو، عمل را انجام داد و گرچه يك بار طي عمل از حال رفت، توانست عمل را كمتر از دو ساعت انجام دهد. بعد از دو هفته او كاملا بهبود پيدا كرد و به سر كارش در ايستگاه برگشت

20. 3 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)